Piłkarski Puchar Polski. Rozpoczęły się ćwierćfinałowe mecze rewanżowe

Wczorajszym meczem pomiędzy Legią Warszawa a Chojniczanką Chojnice, rozpoczęły się rewanżowe spotkania 1/4 finału Pucharu Polski. Pewni awansu są już piłkarze z Warszawy.

/ Fot. Piotr Galas/w24.pl28 października w Chojnicach legioniści zwyciężyli 2:1. Bramki dla Legii, zdobywali wówczas Stojan Vranjes i Ondrej Duda. Honorowe trafienie dla gospodarzy padło po strzale byłego zawodnika warszawskiej drużyny Patryka Mikity.

Legia, która broni trofeum Pucharu Polski mogła spokojnie przystępować do meczu rewanżowego w Warszawie. Trener „Wojskowych” Stanisław Czerczesow w porównaniu z pierwszym spotkaniem zdecydował się na grę dwoma napastnikami. Parterem w ataku Marka Saganowskiego został Aleksandar Prijović. Mecz rozpoczął się zaskakująco. Już w piątej minucie goście sensacyjnie objęli prowadzenie. Strzał Mikity w słupek skutecznie dobił ten, który asystował mu przy golu w Chojnicach, czyli Arkadiusz Rybski. Mimo licznych okazji Legia wyrównała dopiero w 29. minucie. Piłkę zgrał Aleksandar Prijović a Stojan Vranjes z bliskiej odległości umieścił głową piłkę w siatce. Legioniści rozkręcali się z każdą minutą. Cztery minuty później Dominik Furman uderzał z rzutu wolnego a piłka odbijając się od słupka trafiła pod nogi Prijovicia, któremu pozostało celnie trafić do bramki. Na tym jednak było nie koniec emocji. Kilka minut później fenomenalnym uderzeniem popisał się obrońca Legii Tomasz Brzyski. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki, nie dając szans bramkarzowi Chojniczanki Dominikowi Hladunowi. Do przerwy w Warszawie gospodarze prowadzili 3:1. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Nemanja Nikolić, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Brzyskiego. Węgier, który niedawno ze swoimi kolegami świętował awans na Euro 2016, przypieczętował awans „Wojskowych” do półfinału Pucharu Polski.

Legia w półfinale czeka na zwycięzcę dwumeczu Zagłębie Sosnowiec – Cracovia.

Program rewanżowych pozostałych meczów ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski:

19 listopada 2015 Cracovia Kraków – Zagłębie Sosnowiec; pierwszy mecz 2:1;
19 listopada 2015 Lech Poznań – Zagłębie Lubin; pierwszy mecz: 1:0;
16 grudnia 2015 Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz; pierwszy mecz: 0:0

Finał rozgrywek zaplanowano na 2 maja 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie