Facebook Google+ Twitter

Piłkarski Śląsk Wrocław ciągle się rozwija

O tym, że klub z Oporowskiej chce się rozwijać świadczyć mogą m.in. staże członków sztabu w czołowych klubach Europy, rozbudowa systemu skautingu czy liczne akcje promocyjne.

To dopiero drugi sezon Śląska Wrocław w Ekstraklasie. Po sportowym kryzysie, który zepchnął mistrza Polski z sezonu 1976/77 do trzeciej ligi, klub z Oporowskiej rośnie w siłę.

Trenerzy na stażu w zespole Bundesligi


Ryszard Tarasiewicz - pierwszy szkoleniowiec Śląska Wrocław / Fot. Bartosz SenderekOd kilku dni Tomasz Hryńczuk i Łukasz Czajka przebywają w Norymberdze, gdzie podglądają pracę swoich kolegów z 1. FC Nürnberg. Trener bramkarzy i asystent Ryszarda Tarasiewicza, podczas tygodnia spędzonego w Niemczech, będą przyglądać się przygotowaniom klubu z Bawarii do ligowego spotkania z FC Köln.

„Bardzo się cieszę z tego wyjazdu. Na pewno skorzystamy z niego jako trenerzy. Zyska też zespół, bo nie mamy zamiaru zachować nowej wiedzy tylko dla siebie. Po powrocie wszystkie spostrzeżenia chcemy przekazać naszemu szkoleniowcowi” - przed wyjazdem mówił Czajka.

Grzegorz Więzik będzie spoglądał na południe


Wrocławska drużyna parę dni temu zatrudniła Grzegorza Więzika. Były piłkarz będzie odpowiadał za poszukiwanie kandydatów do gry w Śląsku. Nowy skaut ma przyglądać się piłkarskim talentom z Podbeskidzia. Więzik ma również obserwować rozgrywki lig czeskiej, słowackiej oraz słoweńskiej.

To nie jedyny skaut Śląska, poczynania młodych piłkarzy na Dolnym Śląsku śledzi Józef Klepaka, zaś Krzysztof Paluszek przywiózł sporo płyt DVD z zapisem spotkań rozgrywanych w ligach południowoamerykańskich.

Na Oporowskiej nie ma już chuligaństwa


W czasie każdego meczu swoją drużynę z trybun dopingują tysiące kibiców / Fot. Bartosz SenderekW ostatnich latach na stadionie Śląska zrobiło się bezpieczniej. Władze klubu sumiennie odrobiły lekcję po rozruchach ulicznych jakie miały miejsce w 2003 roku po przegranym meczu z Arką Gdynia.

Dziś w czasie meczu nad bezpieczeństwem kibiców czuwają dziesiątki ochroniarzy, policja oraz nowoczesny system kamer. Żaden z kibiców nie jest anonimowy, wszystkie miejsca na stadionie są numerowane, a żeby wejść na stadion konieczne jest wylegitymowanie się i podanie numeru PESEL. Wprowadzone zabezpieczenia zapewniły spokój na trybunach. Od tego czasu na Oporowską zagląda coraz więcej pań. Zjawiają się także całe rodziny. Dodatkowo w rundzie jesiennej dzieci do lat 12 pod opieką dorosłych zwolnione były z opłaty za wstęp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

WKS! fajny jest!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hej Śląsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.