147730 miejsce

Piłkarski Superpuchar Polski dla Lecha Poznań!

Lech Poznań po raz czwarty sięgnął po Superpuchar Polski. Mecz rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych, w których Poznaniacy wygrali 4:3.

Początek meczu był obiecujący dla Wisły Kraków, lecz po ładnym podaniu Małeckiego w 3. minucie meczu Ćwielong nie potrafił umieścić piłki w siatce. Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 9. minucie spotkania Robert Lewandowski zdobył bramkę po ładnym podaniu Kikuta. Wisła wyrównała w 36. minucie, kiedy to Patryk Małecki dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Junior Diaz strzałem głową pokonał Kasprzika, który interweniując zderzył się z Djurdevicem.

W drugiej połowie coraz większą przewagę miała "Biała Gwiazda", ale dobrze zorganizowana defensywa Lecha była nie do przejścia. W końcówce regulaminowego czasu gry okazję do zdobycia bramki miał Chrapek, który w 71. minucie zmienił Rengifo. Jednak w sytuacji sam na sam nie zdołał on pokonać dobrze dysponowanego dzisiaj Pawełka.

Według regulaminu Ekstraklasy SA w przypadku remisu zwycięzcę wyłonią rzuty karne. Do stanu 3:3 zawodnicy byli bezbłędni. Po golu Peszki na 4:3 strzał Piotra Brożka obronił Kasprzik, ale okazji do rozstrzygnięcia spotkania nie wykorzystał Stilic. Do ostatniego, jak się okazało, rzutu karnego podszedł Małecki, ale bramkarz Lecha po raz drugi pokazał klasę broniąc strzał Wiślaka.

Mimo, że Wisła miała minimalną przewagę to nie potrafiła znaleźć drogi do bramki Kasprzika. Brakowało ostatniego podania, dużo było niedokładności i straconych piłek. Najlepszym zawodnikiem Wisły był Pawełek, który kilkakrotnie uratował zespół przed utratą bramki. Aktywny bym Kirm, niezłe spotkanie rozegrał też zdobywca bramki, Junior Diaz. Rozczarował Małecki, którego strzały lądowały przeważnie na trybunach. Zdecydowanym bohaterem Lecha został Kasprzik, który broniąc dwa karne pokazał, że jego przybycie do Poznania było bardzo dobrym ruchem transferowym.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 (1:1) - karne 3:4
Junior Diaz (37) - Robert Lewandowski (9)

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Patryk Małecki, Marcelo, Arkadiusz Głowacki, Piotr Brożek, Pablo Alvarez, Junior Diaz (66-Tomas Jirsak), Piotr Ćwielong (71-Wojciech Łobodziński), Radosław Sobolewski, Andraz Kirm, Paweł Brożek.

Lech Poznań: Grzegorz Kasprzik - Ivan Djurdjevic, Manuel Arboleda, Tomasz Bandrowski, Jakub Wilk(75-Haris Handzic), Robert Lewandowski, Hernan Rengifo (72-Krzysztof Chrapek), Semir Stilic, Sławomir Peszko, Bartosz Bosacki, Marcin Kikut.