Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20527 miejsce

"Piłkarskie marzenia" część 6: Norman Telbyło

W kolejnej części cyklu "Piłkarskie marzenia" rozmowa z młodym i zdolnym piłkarzem Normanem Telbyło, na co dzień grającym w lidze niemieckiej. Zapraszam do przeczytania wywiadu i poznania Normana.

Norman Telbyło / Fot. Justyna BorowieckaJustyna Borowiecka: Urodziłeś się i wychowałeś w Niemczech. Opowiedz, jak Ci się tam żyje, uczy, gra w piłkę itp.?
Norman Telbyło: - Ogólnie żyje mi się tutaj dobrze, ludzie są mili i sympatyczni, mam jednak tutaj też swoje polskie towarzystwo, z którym spędzam większość swojego wolnego czasu. Chodzę do niemieckiej szkoły i uczę się tutaj głównie w języku niemieckim. Szczerze mówiąc, to w Berlinie jest ciężko się wybić piłkarsko, musisz mieć tutaj dobre kontakty, żeby grać w jednym z lepszych klubów. Jest tutaj mnóstwo klubów piłkarskich i mnóstwo zawodników, naprawdę wielu jest też niedocenianych graczy, którym ciężko jest się wybić gdzieś wyżej.

Masz polskie obywatelstwo. Czy myślałeś o tym, aby grać dla Polski, a może przenieść się na stałe i grać w jakimś dobrym polskim klubie?
- Wiele razy się zastanawiałem, czy nie podjąć tego kroku, wysyłałem swoje CV do rożnych klubów w Polsce i byłbym gotowy się przenieść, jeżeliby się pojawiła jakaś oferta. Może się uda (uśmiech!). Oczywiście, wybrałbym też grę dla reprezentacji Polski.

Często bywasz w Polsce?
- Tak, praktycznie w każde wolne dni, jakie się tu w Berlinie przytrafią, jedziemy z rodzicami do Polski.

Czy potrafiłbyś powiedzieć, co niemieccy trenerzy lubią w polskich piłkarzach? Zauważyłam, że polscy piłkarze często wyjeżdżają do Niemiec, aby grać, uczestniczyć w turniejach lub obozach. Ich talent jest doceniany najbardziej w Niemczech. Jeśli potrafisz, wymień tak mniej więcej, na co niemieccy trenerzy zwracają uwagę przy wyborze zawodnika.
- U mnie w drużynie grał jeszcze jeden Polak, ale w tej kwestii nie liczy się narodowość, tylko umiejętności piłkarskie. Tutaj trenerzy moim zdaniem stawiają na sprawność fizyczną, jednak inne umiejętności, typu technika, też się liczą, ale jednak bardziej to pierwsze.

Grasz w piłkę od 8. roku życia. Dlaczego wybrałeś piłkę nożną a nie inną dyscyplinę sportową?
- Nie wiem, tak chyba los chciał. Jak miałem jakieś 6 - 7 lat, pierwszy raz poszedłem grać w piłkę z bratem, wtedy mi się to spodobało i gdy miałem 8 lat rodzice zapisali mnie do klubu. Po prostu kocham to, kocham grać w piłkę!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

M
  • M
  • 02.07.2011 12:16

Wyjątkowy i niesamowity. :) życzę sukcesów

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia
  • Kasia
  • 26.06.2011 23:59

Norman to wspaniały człowiek a do tego znakomity piłkarz :) już zaszedł bardzo daleko i mam wielką nadzieję, że będzie miał możliwość spełnić swoje piłkarskie marzenia! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
alusia
  • alusia
  • 26.06.2011 14:13

Bardzo ciekawy wywiad! powodzenia !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Norman
  • Norman
  • 25.06.2011 21:00

Jeszcze raz wyrazam ogromna wdziecznosc, za wywiad i zainteresowanie moja osoba :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 25.06.2011 15:15

jak zawsze ciekawy wywiadzik :D mare pytania i marde odpwoedzi! pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze się czytało. Może coś z tego chłopaka będzie w przyszłości, wydaje się, że ma poukładane w głowie a to już naprawdę sporo! 5/5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.