Facebook Google+ Twitter

Piłkarskie pisklęta

W minioną sobotę i niedzielę młodzi sportowcy mieli swoje święto.Jak z jajkiem obchodzili się z nimi trenerzy, opiekunowie. Na szczęście obyło się bez kontuzji, niepowodzeń i np. rezygnacji z dalszych treningów na rzecz internetowych gier.

Drużyna Victorii Parczew w czerwonych koszulkach / Fot. fot.Jerzy KirzyńskiOrganizatorem zmagań piłkarskich nadziei byli szkoleniowcy DAF, czyli Dziecięcej Akademii Futbolu. Prezesuje jej b. piłkarz Orląt Przemysław Wereszczyński, którego wspierają: Marek Zabłocki, Grzegorz Orzyłowski, Krzysztof Skrzymowski i inni koledzy z boiska, dziś nauczyciele wychowania fizycznego z podłukowskich szkół .
- Psycholodzy stale powtarzają, że im więcej mamy możliwości wyboru, tym mniej jesteśmy zadowoleni z podjętej decyzji- podkreślał P. Wereszczyński. – Pilnujemy się by nie popełnić żadnego błędu w kontaktach trener- początkujący zawodnik. Każdy z nich otrzymuje szansę występu na boisku, nie oceniamy ich lecz podpowiadamy, motywujemy.
Przyjemnie było patrzeć na kilkunastoletnich chłopców w klubowych strojach, firmowych butach, opaskach na włosach. Bramkarze zaopatrzyli się w rękawice, mieli na sobie specjalne spodenki, które amortyzowały upadek na parkiecie.
Może któryś z nich dostąpi występu w drużynie narodowej' tak czy inaczej przyszłość przed nimi.
Wśród najmłodszych uczestników zawodów triumfowali podopieczni nestora łukowskich
trenerów Przemysława Trybonia zawodnicy AMPlusa natomiast wśród piłkarzy z klas v i Vi szkoły podstawowej zwyciężyła drużyna Victorii Parczew, której opiekunem był Andrzej Kopiński.
Jej też przypadł puchar starosty łukowskiego Janusza Kozioła .
Oto nazwiska zwycięzców: Kacper Gołacki, Mateusz Stankiewicz, Jakub Czech, Rafał Gołacki, Filip Kopiś, Maciej Kopiński, Jakub Siuciak, Kacper Walicki, Eryk Waniowski, Igor Świrski- król strzelców, Jakub Banach i Grzegorz Gogłoza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.