Facebook Google+ Twitter

Piłkarskie talenty na start!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-03-31 16:41

Rozpoczęły się zapisy do kolejnej, VIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. To największy w Polsce turniej piłki nożnej dla dziesięciolatków i młodszych dzieci. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Leo Beenhakker, UEFA – Program Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasa.

Materiały prasowe. / Fot. Materiały prasowe.Po raz pierwszy dziecięcy turniej uzyskał wsparcie trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej, którzy weszli w skład sztabu szkoleniowego turnieju. Uczestnicy tegorocznej edycji turnieju zagrają o nagrodę główną: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Wembley. Na małych piłkarzy czekają też inne wspaniałe nagrody. Dodatkowo - każda z drużyn, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę, a 500 pierwszych trenerów – profesjonalny gwizdek.

Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców w wieku do lat 10.

- Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to wielka promocja piłki. Dzięki takiej akcji mamy możliwość pokazania uzdolnionych dzieciaków klubom sportowym. Liczymy na to, że za parę lat w polskiej lidze czy reprezentacji będą grali zawodnicy z naszego turnieju - mówi Tomasz Zabielskiego, koordynatora turnieju z ramienia PZPN

Najlepsi mali piłkarze pilnie poszukiwani

Materiały prasowe. / Fot. Materiały prasowe.Oprócz edukacji dzieci poprzez sport, turniej ma na celu odkrywanie piłkarskich indywidualności. Dlatego też, w ramach VIII edycji, został powołany specjalny sztab szkoleniowy, w skład którego weszli doświadczeni trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej: Radosław Mroczkowski, Dariusz Wójtowicz, Michał Globisz i Andrzej Zamilski. Zdaniem Michała Globisza: - Im wcześniej młody piłkarz zacznie prawidłowo się szkolić, tym szybciej stanie się dobrym piłkarzem. No i przede wszystkim - świeże powietrze, ruch, obcowanie z rówieśnikami sprawia, że ten młody człowiek będzie nie tylko dobrym piłkarzem, ale i zdrowym, dobrym człowiekiem.

Sztab szkoleniowy turnieju będzie towarzyszyć małym piłkarzom na różnych etapach rozgrywek, obserwować mecze, udzielać trenerskich wskazówek m.in. w trakcie półfinałów, wielkiego finału.
Jerzy Engel, Przewodniczący PZPN-owskiego Wydziału Szkolenia, były trener reprezentacji, mówi: - Każda rywalizacja, tak jak i ten wspaniały turniej, daje szansę na wyłonienie fantastycznych talentów. Talentów w Polsce jest bardzo dużo, problem w tym, by umieć poprowadzić później te talenty do mistrzostwa sportowego.

Dariusz Czech, Prezes Tymbark SA dodaje: - Cieszę się, że firma Tymbark, poprzez zaangażowanie w turniej, może przyczynić się do realizacji piłkarskich marzeń i wesprzeć młode talenty w drodze ku wymarzonemu celowi. Małym piłkarzom kibicuje także Mezo. Jego piosenka: Z podwórka na stadion, będzie rozbrzmiewała podczas wszystkich etapów rozgrywek. - Bądź aktywny, podejmuj inicjatywę i walcz do końca - to przesłanie, które kieruje do uczestników tegorocznej edycji.

Trenerzy zwycięzców poprzedniej edycji turnieju, twierdzą zgodnie, że: „Turniej piłki nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku jest szansą na grę i zaistnienie dzieci, które lubią i chcą grać w piłkę, ale na co dzień nie mają zbyt wielu możliwości, żeby trenować.

Zgłoszenia drużyn do 21 kwietnia

21 kwietnia upływa termin rejestracji drużyn do turnieju. Trenerzy lub nauczyciele w-f powinni zgłaszać 12 osobowe drużyny dziewcząt lub chłopców, wysyłając formularz zgłoszenia: przez Internet (plik do pobrania ze strony
www.zpodworkanastadion.pl lub www.uks.info.pl), pocztą tradycyjną bezpośrednio do Działu UKS przy PZPN, ul. Miodowa 1, 00-080 Warszawa lub faksem do działu UKS przy PZPN, nr (22) 625-38-86. Każda drużyna, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę, a pierwszych 500 trenerów – profesjonalny gwizdek Fox.

Gramy przez 5 miesięcy w roku

Rozgrywki rozpoczną mecze na etapie gminnym, powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich, które będą wielkim wydarzeniem piłkarskim w każdym z regionów (od 26 maja do 13 czerwca). Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, a ich zwycięzcy spotkają się w Wielkim Finale w Krakowie, w dniach 12 – 14 września. Najlepsi: jedna drużyna chłopców i jedna drużyna dziewcząt w nagrodę otrzymają Puchar Tymbarku oraz pojadą na Wembley.

Turniej rozgrywany jest na podstawie przepisów gry w piłkę nożną, zgodnie z regulaminem turnieju i obowiązującymi postanowieniami PZPN. Na każdym szczeblu zwyciężyć i awansować do kolejnego etapu mogą: jedna drużyna dziewcząt i chłopców. Zawodnicy słabszych zespołów mają jednak możliwość wzięcia udziału w kolejnych szczeblach rozgrywek – trener zwycięskiej drużyny może dobrać do swojej reprezentacji 5 zawodników innych zespołów. Dzięki temu turniej przyczynia się do wyłaniania piłkarskich talentów, bo w ogólnopolskim finale triumfować może zawodnik, którego drużyna odpadła już na etapie gminnym.

Turniej „Z podwórka na stadion” organizowany jest od 2001 r. W pierwszych edycjach rozgrywany był na etapach gminnym, powiatowym i wojewódzkim - kończył się obozami sportowymi, podczas których wygrywały najsilniejsze reprezentacje wojewódzkie. W 2005 r. formuła Turnieju została wzbogacona o finał ogólnopolski.
Zaangażowanie w 2007 roku sponsora – firmy Tymbark pozwoliło wzbogacić ofertę turnieju oraz zaoferować dodatkowe działania.
Powstała także strona internetowa www.zpodworkanastadion.pl, a Mezo, czołowy polski hiphopowiec, napisał hymn Turnieju. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 16 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zwycięzcy pojechali na Camp Nou.

Wiadomości24.pl są jednym z patronów turnieju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.