Facebook Google+ Twitter

Piłkarskie talenty na start!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-05-08 19:42

Ponad 23 tysiące dzieci z całej Polski wybiegnie na boiska, by zagrać w VIII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku i wyjazd na Wembley. To największy ogólnopolski turniej piłkarski dla dziesięciolatków i młodszych dzieci, którego celem jest wyłanianie piłkarskich talentów.

 / Fot. http://www.zpodworkanastadion.plTegoroczna edycja Turnieju spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zawodników, rodziców i trenerów. Do rozgrywek o Puchar Tymbarku i wyjazd na Wembley zgłosiła się
w tym roku rekordowa liczba dzieci – ponad 23 tysiące. To o ponad 40% więcej niż w roku ubiegłym. Najwięcej małych piłkarzy stanie w szranki w województwie lubelskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim, a pierwsze rozgrywki rozpoczną się już w maju i potrwają aż do września.

„Dajemy tym dzieciom szansę pokazania swoich umiejętności na boisku. Wierzę w to, że spośród uczestników Turnieju kluby sportowe wybiorą sobie tych najzdolniejszych. Warto wspomnieć, że jednym z ubiegłorocznych uczestników zainteresował się klub FC Barcelona” – mówi Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

Mowa o Bruno Machaju, zawodniku drużyny chłopców z województwa dolnośląskiego, który w ubiegłym roku zdobył Puchar Tymbarku i w nagrodę - wraz z resztą drużyny - wyjechał do Barcelony na Camp Nou. Jak twierdzi mama chłopca: „Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku pomógł Brunowi uwierzyć we własne siły i umiejętności, dlatego później nie bał się startować z najlepszymi.” Bruno trenuje z hiszpańskimi rówieśnikami dwa razy w tygodniu, a jego postępy bacznie śledzą trenerzy FC Barcelona.
„Cieszę się, że firma Tymbark, poprzez zaangażowanie w Turniej może przyczynić się do realizacji piłkarskich marzeń i wesprzeć młode talenty w drodze ku wymarzonemu celowi.” – mówi Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark S.A., i dodaje: „Mam nadzieję, że piłkarskie podwórko dla wielu młodych sportowców stanie się furtką na stadion”

Konsekwencja, pasja i trening

Jak twierdzi Michał Globisz, Trener Młodzieżowej Reprezentacji Polski, członek Sztabu Szkoleniowego VIII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku: „Na tego typu turniejach niezbędna jest obecność trenerów. Takie piłkarskie talenty powinny zostać otoczone szczególną opieką profesjonalnych szkoleniowców, którzy będą zachęcać i motywować dziecko do treningów”. Dlatego też, specjalnie na potrzeby VIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, został powołany Sztab Szkoleniowy, w skład którego weszli Trenerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej: Michał Globisz, Andrzej Zamilski, Radosław Mroczkowski, Dariusz Wójtowicz. Będą oni obserwować uczestników Turnieju, by spośród nich, podczas Wielkiego Finału, wyłonić piłkarskie indywidualności.

To dopiero początek - rozgrywki potrwają aż do września

Od połowy maja, na boiskach w całej Polsce, dziewczynki i chłopcy będą grać o Puchar Tymbarku i wyjazd na Wembley. Piłkarze rozegrają eliminacyjne mecze na szczeblu gminnym i powiatowym, by do 13 czerwca - w ramach finałów wojewódzkich - walczyć o wyjazd na letnie półfinałowe obozy sportowe. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców staną w szranki o mistrzowski tytuł, Puchar Tymbarku oraz wyjazd na Wembley podczas ogólnopolskiego finału Turnieju, który odbędzie się 12-14 września.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: Trener Reprezentacji Polski Leo Beenhakker, UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Orange Ekstraklasa.

Patronat medialny nad Turniejem objęli m.in. Dziennik Polska, Polska Dziennik Łódzki, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Gazeta Krakowska, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Dziennik Zachodni, Polska Głos Wielkopolski, Polska Gazeta Opolska oraz między innymi www.wiadomosci24.pl; www.naszemiasto.pl.

Turniej „Z podwórka na stadion” organizowany jest od 2001r. W pierwszych edycjach rozgrywany był na etapach gminnym, powiatowym i wojewódzkim - kończył się obozami sportowymi, podczas których wygrywały najsilniejsze reprezentacje wojewódzkie. W 2005r. formuła Turnieju została wzbogacona o finał ogólnopolski.
Zaangażowanie w 2007 roku sponsora – firmy Tymbark pozwoliło wzbogacić ofertę Turnieju oraz zaoferować dodatkowe działania.
Powstała także strona internetowa www.zpodworkanastadion.pl, a Mezo, czołowy polski hiphopowiec, napisał hymn Turnieju. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 16 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zwycięzcy pojechali na Camp Nou.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.