161032 miejsce

Piłkarz przygnieciony przez kibica w derbach Londynu!

Oj działo się działo w środowych derbach Londynu pomiędzy Arsenalem a Tottenhamem. Sam mecz zakończył się wynikiem 4:4, co przyprawiło kibiców o palpitacje serc. Spotkanie jednak przejedzie do historii także z innego powodu...

Emirates Stadium / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Emirates_Stadium_Arsenal.jpgGospodarze, którzy jeszcze do 89. minuty pewnie prowadzili na Emirates Stadium z ekipą Kogutów 4:2 nie spodziewali się, że w końcówce to oni będą schodzić z opuszczonymi głowami. A jednak.

W 89. minucie meczu gola na 3:4 zdobył Jermaine Jenas, a już w doliczonym czasie gry zwycięski remis Tottenhamowi zapewnił Aaron Lennon i to właśnie on został bohaterem nie tylko meczu, ale też incydentu z pewnym kibicem...

Pewien fan tak ucieszył się z czwartej bramki dla swoich ulubieńców, że wbiegł na murawę i radował się razem z Lennonem. Jak się cieszył? Po prostu się na nim położył, chwilę później do kibica dołączyli również piłkarze, którzy również położyli się na strzelcu jakże ważnego gola.

Biorąc pod uwagę fakt, iż kibic leżał praktycznie na dnie przywalony przez piłkarzy, policja która interweniowała musiała przedzierać się do niego, zwalając samych zawodników i ciągnąc za nogi kibica. Cała akcja trwała kilkanaście sekund. Fan był z pewnością bardzo zadowolony, w końcu bardzo rzadko kibic ma okazję świętować z zawodnikami na płycie stadionu.

Teraz będzie mógł się pochwalić kolegom, ale musi także zarobić kilka tysięcy funtów żeby opłacić grzywnę. Ma także zagwarantowany zakaz wstępu, zapewne dożywotni, na stadion The Emirates. Wcześniej podobny, acz mniej głośny incydent dotyczył finału Ligii Mistrzów w Atenach, gdzie kibic Liverpoolu świętował wraz z piłkarzami zdobycie Pucharu Europy. Policja znalazła go dopiero na... pamiątkowym zdjęciu drużyny.