Facebook Google+ Twitter

Piłkarz strzela gola dziennikarce

Takiej akcji nikt się nie spodziewał. Grający w Bundeslidze napastnik strzelił gola znanej z faulowania peruwiańskiej dziennikarce, która po meczu, zamiast do szatni, na pięć miesięcy trafiła do więzienia.

Ten nieprawdopodobny mecz rozegrał się na sali sądowej pomiędzy Magaly Medina, popularną w Peru dziennikarką telewizyjną, a grającym w HSV Hamburg Paolo Guerrero. Sędzią był przewodniczący Trybunału Karnego w Limie.

Wszystko zaczęło się jednak od zgrupowania kadry narodowej Peru przed meczem z Brazylią, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010. W swoim programie Medina ujawniła zdjęcia, wedle których powołany na to spotkanie Guerrero miał przebywać w nocnym lokalu, w towarzystwie modelki Fiorelli Chirichigno, na kilkanaście godzin przed gwizdkiem arbitra. Dziennikarka znana jest z tego, że czasami mija się z prawdą. Świadczą o tym procesy sądowe, które przegrała. Ale tym razem opinia publiczna była oburzona. W Ameryce Łacińskiej futbol jest świętością, dlatego od piłkarzy wymaga się tu więcej, niż od polityków. Guerrero uderzył więc z grubej rury. Nie zaprzeczył, że był w restauracji, ale na dwa dni przed meczem. Po czym wytoczył Medinie proces o pomówienie i zniesławienie.

Werdykt wprawił w zdumienie nawet samego piłkarza. Sąd skazał Medinę na pięć miesięcy pozbawienia wolności i 80 tys. soli rekompensaty (około 80 tys. zł). Karę trzech miesięcy pozbawienia wolności dostał producent programu.

Niemal od razu po ogłoszeniu wyroku dziennikarka trafiła do Santa Monica, więzienia dla kobiet w Limie. - Sędziowie mają nas w swoich rękach. Robią to, co chcą. Mamo, nie martw się. Jestem odpowiedzialna za swoje czyny, ale mam nadzieję, że mojej matce nic się nie stanie – powiedziała do kamer telewizyjnych po wyjściu z sali sądowej. Nie było na niej piłkarza. W rozmowie telefonicznej na antenie radia Guerrero przyznał, że nie ma satysfakcji z tak wysokiego wyroku, ale proces musiał wytoczyć, bo odniósł szkody moralne i ucierpiał jego wizerunek piłkarza.

W Peru komentarze na temat tej sprawy są podzielone. Przeważa pogląd, że sąd udzielił mediom lekcji, a pobyt w więzieniu będzie dla Magaly Mediny pozytywnym doświadczeniem. Nie zmienia to jednak faktu, że Paolo Guerrero rzeczywiście oddalił się ze zgrupowania kadry. I to – ku zaskoczeniu kibiców - za zgodą trenera reprezentacji.

W prawdziwym meczu Peru zremisowało z Brazylią 1:1 i tego też nikt się nie spodziewał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

w bardzo ciekawy sposób zaprezentowany temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bo pomysłowo przedstawiona sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.