Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28908 miejsce

Piłkarze bez orzełka na piersi, bo PZPN musi się wyżywić

Reprezentacja Polski zagra na EURO 2012 bez orzełka na piersi. Decyzją PZPN zamiast godła Polski pojawi się logo związku.

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiW programie Bogdana Rymanowskiego Zdzisław Kręcina z rozbrajającą szczerością powiedział, że decyzja jest motywowana kwestiami finansowymi. "Na czymś musimy zarabiać, nie otrzymujemy pieniędzy od państwa. Jedyne, co mamy to tylko ten logotyp. Jakoś musimy się wyżywić".
Co ciekawe Kręcina powołał się na wewnętrzne badania PZPN według, których kibice w większości aprobują te działania. To kibice będą głównym sponsorem PZPN. Pieniądze ze sprzedaży koszulek trafią do kasy piłkarskiego związku.

Według Jana Tomaszewskiego działania PZPN to sabotaż. Kontrowersyjny poseł powołał się na słowa Zbigniewa Bońka, który powiedział, że kiedy piłkarz gra w koszulce z orzełkiem na piersi daje z siebie 130 proc. Poparł go w tym Dariusz Dziekanowski: "Orzełek to taki synonim kadry. Marzeniem każdego piłkarza, było zagrać dla Polski w koszulce z orzełkiem na piersi".

Wtórował mu Jan Tomaszewski, który nie mógł się nadziwić, jak można zamienić symbol narodowy, z którym utożsamia się cały naród, na logo najbardziej znienawidzonej instytucji w Polsce?

Zdzisław Kręcina wskazywał, że PZPN idzie drogą innych państw zachodnich. To samo mówi bramkarz Arsenalu Londyn oraz reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny, który podaje przykład Anglii. Wyjątkiem są tutaj Niemcy, które mają na koszulce logo federacji piłkarskiej oraz godło narodowe.

Jan Tomaszewski twierdzi, że w tej sprawie nie ma politycznych podziałów, i będzie próbował montować w sejmie szeroki sojusz przeciwko PZPN. Według niego należy wprowadzić kuratora do PZPN, a najlepiej gdyby nim był Zbigniew Boniek: "Mimo wszystko, mimo zastrzeżeń, będziemy razem działać dla dobra polskiej piłki".

Atmosfera wokół reprezentacji jest napięta; kibice w internecie propagują hasło: "Reprezentacja bez orła, Euro bez kibiców". Nieodpowiedzialne wypowiedzi członków PZPN tylko zaostrzają konflikt. Kręcina mówi, że nikt nie powinien narzekać, ponieważ PZPN zawsze zapewniał reprezentacji doskonałe warunki. A na sam koniec dodał: "Wszystko będzie dobrze. O sobie myślimy jak najmniej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

LOLOs
 • LOLOs
 • 13.11.2011 13:01

Piłkarze bez orzełka na piersi, bo PZPN musi się wyżywić, bo PAN DONALD TUSK jest rosjaninem i nie chce orzełka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chcemy Orzełka
 • Chcemy Orzełka
 • 13.11.2011 01:24

Pokaż Panom Lato i Kręcina oraz Polskiemu Związkowi Piłki Noznej że wiesz co jest dobre dla Reprezentacji. Pokaż kto tak naprawdę ma władzę i rządzi! Pieniądze mają SPONSORZY = KLIENCI KIBICE mają władzę!
Wyślij jednego emaila do wszystkich Sponsortów i Partnerów PZPN! Wyraź w ten sposób swoje niezadowolenie "ze schodzacego na psy" Orzełka na:
http://chcemyorzelka.sportsontheweb.net

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po przeczytaniu tych komentarzy utwierdzilem sie, tylko w tym ze juz niema POLSKI ktos podcte,pem zniszczyl nasze godlo narodowe ktore la,czylo wszystkich POLAKOW . Rozpacz i zdrada mosci Panowie poco nam Historja tradycje narodowe dzisiaj sie, szerzy zdrada za jaka, ba,dz cene, honoru orla bialego , powinni sie, ze wstydu poddac do dymisji , my prawdziwi patrioci nie chcemy takich zwia,zkow , to nie jest juz Polski zwia,zek ale zdrajcow. Godlo ni to pilka ni nie wiadomo co za ptak na orla mi to dziwactwo napewno nie wygla,da i to wszystko za 5. mil. Oto ich godlo pienia,dze , pycha zycia rozkosze a co z reprezentacja, .? Licza, sie, tylko many , many i jeszcze raz many . Za jaka, cene, walczyli o nasza, godnosc narodowa, nasi bohaterowie i z czym na piersi .! Chanba Panowie chanba narodowa jak mozna tak zlekcewazy i z chanbic godlo narodowe , samowolka kto to toleruje nie jest juz patriota, ani prawdziwym Polakiem . A co dalej be,dzie ? podzial za podzialem w koncu i hymn zmienia, na nowoczesniejszy , za jaka, cene naste,pny ich ruch co sie, dzieje w tej Polsce ? Oj zile sie, dzieje mosci Panowie. Czyzby POLSKI MIALO JUZ NIE BYC , NOWOCZESNOSC IDZIE . JA WIDZE, NE,DZE, BIEDE, I TRAGEDJE, NARODOWA, OJ CO TO BE,DZIE DALEJ .? Popieram bojkot niech do nich dotrze ze niema samowolki w tym narodzie i bezprawia . Ktos za to powinien poniesc konsekwencje dla mnie PZPN- NIE JEST JUZ POLSKIM ZWIA,ZKIEM PILKARSKIM I NIE KIBICOJE, TYM ZDRAJCA, , JUDASZOM OJ BRAKOJE jOZEFA PILSUDZKIEGO KTO TEN NAROD URATUJE Z RA,K JUDASZOW ? CZY JEST KTOS JESZCZE KTO UMIE POWIEDZIEC WETO , NIE TAK BYC NIEMOZE JA TEGO NIE UZNAJE, O NIE . OLE OLE OLE DOPUKI MY ZYJEMY NIE DAMY ZCHANBIC GODNOSCI POLSKI ! GODLA NARODOWEGO I CZEGOKOLWIEK CO PRZED WIEKAMI USTALONO , ANARCHIO WA,D ! TA ZIEMIA MA SWOJE GODLO OD WIEKOW I NA WIEKI . TO CO ZROBILI TO PO PROSTU ZCHANBILI POLSKIE GODLO , ZASTA,PILI JAKIMS DZIWOLA,GIEM . POLSKI JEST ORZEL BIALY.! TAK MI DOPOMOSZ BOG I WSZYSCY SWIE,CI NASZEGO NARODU . A TYM PANOM ZWIA,ZKOWYM DZIE,KUJEMY JUZ.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
4719
 • 4719
 • 12.11.2011 13:35

CYTAT Z GRZEGORZA LATO @- Kibice są oburzeni? A czemu nikt nie jest oburzony, że przed każdym meczem kadry stoją kilometrowe stragany pełne fajansu z godłem państwowym, które płynie do nas z Chin? To godło schodzi na psy! Dlaczego o to nie ma hałasu?
Poprawka: - To wcale nie godło schodzi na psy, tylko prezes PZPN i całe towarzystwo, które czerpie pełnymi garściami profity z tej organizacji. Godło orła jest w porządku i wara trollom od niego!

Komentarz został ukrytyrozwiń
7974
 • 7974
 • 12.11.2011 12:38

No i polegli bez orzełka... zemsta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już wiem.
PZPN zmienił "orzełka" będącego bez "kopyłrajtu" na logo...
Wczoraj usłyszałem, że w budżecie PZPN są różne wielkości.
50 tys. zł. - pensja Grzegorza Laty.
5 mln. zł. - wpływy od producentów koszulek za logo...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
4942
 • 4942
 • 11.11.2011 08:19

DYKTATURA KARTOFLI I CIEMNIAKÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń
WIESŁAW
 • WIESŁAW
 • 11.11.2011 07:27

NA USTA SIĘ CIŚNIE JEDNO BANDYCKIE PAŃSTWO SKORO JUZ ZABRALI NAM ORZEŁKA A MOZE KRZYŻ CZARNY NA PIERSIACH

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.11.2011 07:02

Teraz utwierdzam się w słuszności decyzji o olewaniu głosowania w dniu wyborów, bo żaden z tych trolli nie kwapi się do obrony najważniejszego symbolu, godła narodowego. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby zamiast niego podczas meczu z Włochami piłkarze mieli na piersi biało - czerwone kotyliony. Nie ma tak idiotycznego pomysłu, który by naszym dygnitarzom mógł się wydawać niemożliwym do wprowadzenia w czyn. Przecież nie wszystko na tej Ziemi musi być rezultatem rynkowego sposobu myślenia i działania. A gdzie nasza dusza, serce i oryginalna fantazja, z której zawsze byliśmy znani na świecie. Niemcy zachowali swoją gapę. Dobrze wiedzą, że ten symbol łączy i wzmacnia ludzi, którym na czymś ważnym zależy. A nam nie zależy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
3571
 • 3571
 • 11.11.2011 00:34

Ja mam nadzieję, że ten orzeł przy logo Wiadomości 24 pl pozostanie zamiast godła, które z koszulki na młodej piersi ( reprezentanta Polski) się wyrwało

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.