Facebook Google+ Twitter

Piłkarze Cracovii byli w szoku

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-10-03 10:44

Od wczoraj nowym trenerem piłkarzy Cracovii jest Stefan Majewski. Za porozumieniem stron został bowiem rozwiązany kontrakt z dotychczasowym szkoleniowcem - Stefanem Białasem.

Stefan MajewskiJego następcą na tym stanowisku będzie "Doktor" Stefan Majewski, a funkcję asystenta (II trenera) obejmie Lesław Ćmikiewicz. Piłkarze Cracovii, którzy wyjeżdżali wczoraj na tygodniowe zgrupowanie do Straszęcina byli zszokowani decyzją, albo dobrze się kamuflowali. W każdym razie gdy przychodzili do siedziby klubu z niedowierzaniem słuchali informacji o nowym szkoleniowcu. - Naprawdę, mamy nowego trenera, nic nie wiem? - dało się słyszeć z ust np. Arkadiusza Barana, Piotra Bani, Michała Karwana. Paweł Szwajdych przyznał się, że wiedzę czerpał ze strony interenetowej klubu, a Paweł Nowak ponoć wiedział o zmianie dzień wcześniej. Pierwszy zespół uzupełniony juniorami ruszył w drogę do Straszęcina wraz z dyrektorem Władysławem Łachem, który wczoraj poprowadził pierwszy trening. W klubowym autokarze znaleźlli się też dotychczasowi asystenci Białasa - Marcin Sadko i trener bramkarzy Tomasz Woźniak. W kadrze natomiast znalazło się miejsce dla utalentowanego lewego obrońcy Skawinki Macieja Pachela. Decyzję o zmianie trenera zakomunikował zespołowi członek zarzącu MKS Cracovia SSA Rafał Wysocki.

- Nie chcieliśmy, by zawodnicy dowiadywali się o tym z internetu czy z prasy - mówił. - We wtorek trener Majewski ma zjawić się w Krakowie na konferencji prasowej, a następnie dojechać do zespołu, który przebywa na zgrupowaniu. Podpisaliśmy kontrakt do czerwca 2008 roku.

Stefan Majewski (pseudonim "Doktor") Ur. 31 stycznia 1956 roku to 40krotny reprezentant Polski, zdobył 4 bramki, dwa razy wystąpił w finałach MŚ (1982 - 3 miejsce i w 1986 r.). Reprezentował barwy Legii Warszawa, Kaiserslautern, Armini Bielefeld, Freiburga. Jako trener debiutował we Freiburgu, z Amiką Wronki wywalczył dwa razy Puchar Polski (1999, 2000 r), prowadził też Polonię Warszawa, Zagłębie Lubin, był II trenerem reprezentacji Polski, a ostatanio z Widzewem awansował do ekstraklasy.

KOMENTUJE DLA NAS
STEFAN MAJEWSKI
nowy trener Cracovii
- Długo się nie zastanawiałem nad pracą w Cracovii. Natomiast zastanawiałem się w ogóle nad podjęciem pracy. Propozycja była dobra i dzisiaj (tj. w poniedziałek - przyp. żuk) ją zaakceptowaliśmy. Decyzja była natychmiastowa. Wprowadziłem Widzew do I ligi i przestałem tam pracować, bo już w kwietniu z prezesem Bońkiem ustaliliśmy, że kończymy współpracę. Objęcie zespołu w trakcie sezonu zawsze jest związane z ryzykiem. Z Lesławem Ćmikiewiczem pracowaliśmy razem w Amice, jego kandydatura to był mój pomysł, uważam, że to dobry fachowiec.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.