Piłkarze Cracovii wznowili treningi

Pierwszy trening piłkarze Cracovii maja już za sobą. Punktualnie o 11. podopieczni Stefana Majewskiego rozpoczęli zajęcia na murawie boiska przy ulicy Wielickiej.

Piłkarze Cracovii podczas wygranego 3:1 meczu z Groclinem z września ub. roku. / Fot. Jacek Kozioł/Gazeta KrakowskaTrener do dyspozycji miał 15 osobową grupę, brakowało piłkarzy którzy przebywają na zagranicznych wczasach, oni dołączą do zespołu w poniedziałek (m.in. Baran, Olszewski, Bojarski, Tupalski czy też Witkowski). Dziś pracowaliśmy nad wytrzymałością ogólną więc jak na urlopie pobiegają godzinkę to w poniedziałek będziemy w tym samym miejscu – mówi trener Pasów. Na próżno było szukać także świeżo upieczonego „Pasiaka”. Marek Wasiluk bo o nim mowa musiał jechać do Bydgoszczy na zaliczenia (jest studentem drugiego roku).

Pierwsze 45 minut treningu polegało na delikatnym rozruchu (trucht wokół boiska naprzemiennie z rozciąganiem). Bramkarze ćwiczyli indywidualnie z Rafałem Skórskim (trenerem bramkarzy). W drugiej części Stefan Majewski podzielił kadrę na dwie drużyny, do 15 zawodników dołączyła trójka szkoleniowców Majewski, Zalewski i Skórski.

Mecz przypominał hokejową rywalizację. Trwał trzy tercje, a sam wynik to 9:3 dla drużyny trenera z Łukaszem Skrzyńskim, który jest do dyspozycji klubu do 30 czerwca. Środkowemu obrońcy kończy się kontrakt i z pomocą jednego z polskich menadżerów szuka nowego klubu. Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Pawlusińskiego do trenera Zalewskiego, który popisał się mocnym uderzeniem z woleja. Drugie trafienie to już efekt błędu w kryciu przy rzucie rożnym, wykonanym przez Pawlusińskiego wprost na głowę Nowaka.

Chwilę później sam Darek wymierzył sprawiedliwość, podwyższając wynik gierki. Bramki zdobywali także szkoleniowcy wśród których brylował trener bramkarzy, zdobywca dwóch goli. Trafieniami popisali się jeszcze Michał Karwan, Sebastian Kurowski i po raz kolejny Dariusz Pawlusiński.

Trzecia i zarazem ostatnia część treningu to już 10-minutowe rozbieganie, tempo dyktował wyjątkowo trener Majewski, chwalony przez dziennikarzy za poprawną grę i dobrą kondycję (jak na osobę jeszcze w urlopowym nastroju.) Cała kadra będzie do dyspozycji 16. czerwca.