Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10347 miejsce

Piłkarze Korei Północnej ukarani. Poddano ich publicznej krytyce

Władze reżimu komunistycznego nie zamierzały darować reprezentantom Korei Północnej kompromitującego występu na mistrzostwach świata. Jak informuje Radio Free Asia, piłkarze zostali ukarani za swój „występek” przez państwowych dygnitarzy.

Kadr z meczu Korea Północna - Brazylia / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:FIFA_World_Cup_2010_Brazil_North_Korea_7.jpgKorea Północna po raz pierwszych od 1966 roku wystąpiła na mundialu, gdzie
miała godnie reprezentować swój kraj. Niestety podopieczni trenera Kima Dzong-huna zagrali fatalnie. W pierwszym meczu co prawda po dobrej grze ulegli Brazylii 2:1, lecz kolejne, wysokie porażki z Portugalią (0:7) i Wybrzeżem Kości Słoniowej (0:3) musiały zezłościć rządzących.

CZYTAJ TAKŻE: Co się stanie z reprezentacją Korei Północnej po mundialu?

Zgodnie z doniesieniami Radio Free Asia zespół wraz z selekcjonerem - Kim Dzong-hunem został 2 lipca, zaproszony do Pałacu Kultury Ludowej, gdzie spotkał się z ministrem sportu - Pak Chol-Myongiem oraz liczącą około 400 osób grupą urzędników państwowych, sportowców i studentów.

Podczas trwającej sześć godzin zamkniętej sesji piłkarze zmuszeni byli wysłuchiwać w pozycji stojącej, nagany ze strony obecnych. Natomiast po zakończeniu obrad zmuszono graczy do skrytykowania trenera Dzong-huna.

Kary uniknęli jedynie, grający i żyjący na co dzień zagranicą - Jong Tae-se z VFL Bochum oraz Ahn Yong-hak z Omiya Ardija.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.