Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce w ćwierćfinale LM!

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zwyciężyli w 1/8 finału LM. Ekipa z Polski pokonała Mieszkow Brześć 33:30, dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału rozgrywek.

/ Fot. Grzegorz JereczekW Kielcach panowała bardzo miła atmosfera - kibice przybyli licznie na halę i z radością przywitali przeciwników Polaków - drużynę z Białorusi - Mieszkow Brześć. Szczególnie z sympatią został powitany były zawodnik kielczan - Rastko Stojkovic - został oklaskany przez fanów, a na trybunach widniał transparent z napisem "Witaj w domu", a obok widniała jego podobizna. Taki doping dodał mu skrzydeł - Stojković jako pierwszy wpakował piłkę do siatki i imponował wysoką skutecznością.

Spotkanie było bardzo wyrównane - długo utrzymywał się remis. Jednak pod koniec pierwszej połowy kielczanie znaleźli sposób na swoich rywali i próbowali odskoczyć na kilka punktów. W 25. minucie konsekwentnie realizowali plan - ich przewaga wynosiła trzy trafienia. Jednak tuż przed regulaminową przerwą goście odrobili stratę i na tablicy wyników znowu widniał remis - 14:14.

W 33. minucie przyjezdni objęli prowadzenie - jednak taki stan nie trwał zbyt długo, już więcej razy w tym meczu nie wyprzedzali kielczan. W 38. minucie Vive wygrywało już 19:16, a w 48. ich przewaga wynosiła już pięć bramek. Jednak zwycięstwo wciąż nie było pewne - rywale z Białorusi walczyli zawzięcie i byli skuteczni - osiem minut przed końcem spotkania miejscowi prowadzili tylko jednym "oczkiem".

W 59. minucie różnica znowu wynosiła jedną bramkę na korzyść kielczan. Szczypiornistom z Brześcia nie udało się wyrwać zwycięstwa - w ostatniej minucie fenomenalnie zagrali: Julen Aginagalde oraz Manuel Strlek. Dzięki ich trafieniom drużyna Vive Tauronu Kielce wygrała 33:30.

Przed kielczanami kolejny mecz - rywala poznają w niedzielę. Wyłoni go spotkanie pomiędzy SG Flensburg, a Montpellier HB.

Vive Tauron Kielce – Mieszkow Brześć 33:30 (14:14)
Pierwszy mecz: 32:28 dla Vive; awans Vive.
Vive: Marin Sego – Michał Jurecki 2, Tobias Reichmann 5, Piotr Chrapkowski, Mateusz Kus, Julen Aginagalde 5, Karol Bielecki 3, Mateusz Jachlewski, Manuel Strlek 5, Krzysztof Lijewski 2, Denis Buntic 6, Uros Zorman 2, Ivan Cupic 3.
Mieszkow: Ivan Pesic, Dzmitrij Patotskij, Witalij Czarapienka – Maksim Babicziew, Artsiom Kulak, Dainis Kristopans 5, Dzmitrij Kamyszyk, Dzmitrij Nikulenkow 3, Rastko Stojkovic 7, Alexander Tioumentsev 3, Pawel Atman, Wiaczeslaw Szumak 1, Ljubo Vukic, Maksim Baranau 5, Simon Razgor 4, Siarhiej Szylowicz 2.
Kary: Vive – 10 min., Mieszkow - 6 min.