Facebook Google+ Twitter

Piłkarze zagrali w hołdzie górnikom

Dzisiaj o godzinie 12.00 na stadionie chorzowskiego Ruchu odbył się mecz pomiędzy reprezentacją Polski, a reprezentacją Górnego Śląska.

Spotkanie było meczem charytatywnym. Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony w całości na pomoc rodzinom górników, którzy zginęli tragicznie podczas wybuchu metanu w kopalni „Halemba” w Rudzie Śląskiej.

Spotkanie bezpośrednio poprzedziła modlitwa za dusze tragicznie zmarłych górników, podczas której dużym nietaktem „popisał” się współpracownik Leo Beenhakkera, Bogusław Kaczmarek, który żuł gumę.


Polska kadra zagrała w rezerwowym składzie. W skład drużyny weszli jedynie piłkarze na codzień grający  polskiej lidze.Na stadionie zabrakło piłkarzy Wisły Kraków, którzy zostali zwolnieni z udziału w spotkaniu ze względu na czekający ich już mecz w Pucharze UEFA, z Feyenoordem Rotterdam. Zagrali za to tacy piłkarze jak Maciej Mielcarz, Grzegorz Fonfara, Przemysław Pitry czy Łukasz Piszczek. Skład mocno eksperymentalny gdyż trener reprezentacji chciał przyjrzeć się bliżej potencjalnym kadrowiczom.


Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, nie zobaczyliśmy wielu bramek, a mecz zakończył się remisem 1:1. Nie wynik liczył się jednak najbardziej, ale cel. Cel, którym było złożenie hołdu zmarłym górnikom oraz zebranie pieniędzy dla rodzin ofiar.


Do akcji przyłączyły się znane osoby ze świata sportu, między innymi Adam Małysz i Mariusz Czerkawski. Sportowcy przekazali na aukcję charytatywną swoje stroje i pamiątki sportowe.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.