Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23209 miejsce

Piłkarzyki podbijają Park Śląski

12 kwietnia w Chorzowie rozpoczęły się Mistrzostwa Futbolu Stołowego. Potrwają do niedzieli, a rywalizować w nich będą zawodnicy z całego świata.

Mistrzostwa - pierwszy dzień / Fot. Joanna KulaPrzez cztery dni, od wczesnego rana do wieczora, można zobaczyć w Parku Śląskim (do niedawna Chorzowski Park Kultury i Wypoczynku), w "Kapeluszu", zmagania zawodników m.in. z Francji, Rosji, Litwy, Holandii i Stanów Zjednoczonych w Międzynarodowym Turnieju Futbolu Stołowego. Łącznie rywalizuje między sobą około 300 zawodników w pięciu kategoriach.

Przy 70 stołach trwa zacięta walka nie tylko o trofea, ale przede wszystkim o punkty i jak najwyższe miejsce w rankingu światowym. Nie ma jednak niezdrowej rywalizacji, gracze są wobec siebie życzliwi, a polscy zawodnicy chętnie pomagają swoim zagranicznym gościom

Przygotowania do Mistrzostw / Fot. ChKFS- Jestem pierwszy raz na zawodach międzynarodowych, ale bardzo mi się podoba. Jest dobra organizacja i miła atmosfera – wypowiada się jedna z uczestniczek turnieju, Katarzyna Cedrowicz z Chorzowskiego Klubu Futbolu Stołowego (ChKFS). Jest ona jedną z niewielu żeńskich zawodniczek.

Mistrzostwa - pierwszy dzień / Fot. Joanna KulaFutbolem Stołowym interesuje się znacznie więcej mężczyzn aniżeli kobiet, co zresztą widać po frekwencji zawodników obu płci. Piłkarzyki można zatem uznać za sport męski, choć istnieją kategorie kobiece (single i deble kobiece, a także miksty, gdzie grają ze sobą pary mieszane). Te nieliczne panie, które jednak stawiły się na zawodach oraz panowie po zakończeniu turnieju w dzisiejszej konkurencji ROOKIE, mają przed sobą jeszcze trzy dni zmagań na poziomach pro, semipro i rookie. Dodatkowo odbędzie się także walka pomiędzy reprezentacjami krajów (national teams), w tym także z Polski, za którą trzymamy kciuki.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podobno tak ustaliły Władze parku i funkcjonuje to oficjalnie od wczoraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Park Śląski" - czy to już oficjalna nazwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.