Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4852 miejsce

Pilnie strzeżona powieść J.K. Rowling do ściągnięcia w internecie

Nie pomogło 10 milionów funtów przeznaczone na utrzymanie w sekrecie losów Harry'ego Pottera. Książka jest już w sieci, mimo iż jej premiera zapowiadana jest na sobotę 21 lipca – dowiedziała się gazeta internetowa Wiadomości24.pl. Przygody młodego czarodzieja znajdują się w całości w internecie.

Najnowsza powieść J.K. Rowling krąży w internecie / Fot. Zdjęcie najnowszej powieści J.K. Rowling 10 milionów funtów, które zostało przeznaczone na utrzymanie losów młodego czarodzieja w tajemnicy, nie pomogło. Choć premiera książki "Harry Potter and Deathly Hallows" zaplanowana jest na 21 lipca, w sieci już teraz są dostępne przygody Pottera sfotografowane strona po stronie.

Na jej fragmenty natrafili całkiem przypadkiem dwaj internauci Jonatan Obuchowski i Paweł Lebowski. – Przeglądaliśmy jedną z brytyjskich stron, na której zobaczyliśmy link do ściągnięcia książki – wyjaśniają. – Ale nie chcemy psuć innym niespodzianki i nie podamy jej adresu – dodają.

Najnowsza powieść J.K. Rowling krąży w internecie / Fot. Zdjęcie najnowszej powieści J.K. Rowling Skąd książka wzięła się w internecie, nie wiadomo. Wydawnictwo Bloomsbury (wydawca Harrego Pottera) wynajęło w całej Wielkiej Brytanii ściśle strzeżone magazyny, w których są składowane egzemplarze książki. A pracownikom drukarni zagrożono utratą pracy, jeśli za ich pośrednictwem wydostanie się jakakolwiek informacja dotycząca treści powieści. Podobno niektórzy z nich pracowali w ciemności, aby nie mogli zapoznać się jej zawartością.

Najnowsza powieść J.K. Rowling krąży w internecie / Fot. Zdjęcie najnowszej powieści J.K. Rowling Mimo wszelkich zabezpieczeń, najnowsze losy młodego czarodzieja poznają teraz miliony ludzi na całym świecie. A za sprawą przecieku, długo planowana premiera książki może okazać się niewypałem. Dla tych, którzy nie chcą popsuć sobie niespodzianki jest jednak rada: - Kto chce dopiero w sobotę poznać zakończenie powieści J.K. Rowling musi do tego czasu wybrać się na bezludną wyspę, bo nie uciekniemy przed spoilerami i zdjęciami rozsyłanymi przez internet – doradza Monika Zimny z serwisu Hogsmeade.pl, zajmującego się tematyką Potterowską.


Najnowsza powieść J.K. Rowling krąży w internecie / Fot. Zdjęcie najnowszej powieści J.K. Rowling
Najnowsza powieść J.K. Rowling krąży w internecie / Fot. Zdjęcie najnowszej powieści J.K. Rowling
Najnowsza powieść J.K. Rowling krąży w internecie / Fot. Zdjęcie najnowszej powieści J.K. Rowling

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

ola
  • ola
  • 21.05.2011 09:45

ta książka już od dawna jest w księgarniach czytałam ją już ze cztery razy jest świetna a po zatym przeczytajcie sobie 3 4 5 6 7 część tej książki 7 jest najlepsza muwie wam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aniela Michalska
  • Aniela Michalska
  • 30.12.2010 12:01

Ta książka jest już dawno wydana i jest świetna . Rowling jest jedną z moich ulubionych pisarek. Najpierw ją przeczytajcie a dopiero później możecie oceniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam że odkrycie tej oto powiesci było wspaniałą sprawą.
Jest świetna..:)
Ale i tak sądze że jeśli była strzeżona nie powinno się jej publikować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to pogratulować pilności strzeżenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgodzę się z Beatą, że to już nie literatura tylko marketing...

HP mi jakoś nie przypadł do gustu, nie byłem w stanie przeczytać więcej niż rozdziału--to nie moja literatura.

Za tekst oczywiście plus : )

...brakowało mi w nim tylko jeszcze czegoś więcej o odkryciu książki w necie. Oczywiście nie publikowanie linka jak najbardziej uzasadnione, ale jakieś szczegóły odkrycia, takie, które nie mogą jednoznacznie naprowadzić na trop byłyby na miejscu ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przegrała*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem złośliwy, po prostu to brednie. Jak książka, nie może być książka i dlaczego ja miałbym zmienić kategorię artykułu tylko ze względu na to, że Pan ma o książce, takie a nie inne zdanie? A czytał w ogóle Pan tą książkę? Takie opinie rodzą się tylko i wyłącznie z opini innych ludzi, którzy sami książki do ręki nie wzięli. Dajmy na to przykład Pani, która w Ameryce założyła sprawę sądową, ponieważ Harry Potter szeżył według niej złe treści. Domagała się usunięcia go z bibliotek. Kiedy już po X sprawach kolejny raz przyznała, któryś z dziennikarzy zapytał ją czy czytała kiedykolwiek tę książkę powiedziała, że tylko początek pierwszego tomu, który jej się nie spodobał. Przysłowie mówi: "Nie oceniaj ksiąki po okładce". Mam nadzieję, że Pan ją czytał. Każdy ma inne zdanie i ja to szanuję, ale nie popadajmy w paranoiczne opinie na temat. Najlepiej przekonać się o sprawie osobiście, czyli przeczytać. Dlaczego miałbym dostać minusa tylko dlatego, że Rowling tak pisze i to się akurat Panu nie podoba...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może dla Pana Zbigniewa literatura nie należy do działu kultury ;-). Już mógł się Pan przyczepić o co innego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Damianie,gratulacje,wiedziałem że z Ciebie porządny fan Harrego Pottera. Ja szczerze powiem nie wiem o co chodzi:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.