Facebook Google+ Twitter

Pilnują porządku na wodach i nad wodą

Nieodpowiedzialnych amatorów kąpieli ostrzegają przez megafon, niezauważeni podpływają szybkimi łodziami do żaglówek i jachtów. Są wzywani do kolizji i wypadków żeglugowych. Przeganiają kłusowników.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiNad bezpieczeństwem kąpiących się, korzystających z jednostek pływających, przestrzegania prawa wodnego i żeglugi śródlądowej czuwają policjanci z komisariatów wodnych w: Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Pełnią służbę w ogniwach i posterunkach wodnych na terenie całego kraju.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPrzed rokiem wodniacy otrzymali kolejne łodzie, na które KGP wydatkowało ponad 6,5 mln zł, wyposażone m.in. w ploter nawigacyjny, radar morski, echosondę, liny, rzutki.

Można z nich skorzystać w trudnych warunkach pogodowych tak w dzień, jak i w nocy.

Rowerami, quadami patrolują kąpieliska niestrzeżone, tereny chronione, wały przeciwpowodziowe. Uczestniczą w usuwaniu skutków powodzi.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKontrolują uprawnienia i stan trzeźwości sterników, nakładają mandaty, zatrzymują sprawców przestępstw w trosce o bezpieczeństwo osób znajdujących się na jeziorach, nad zalewami i rzekami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.