Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25114 miejsce

Pilnujcie recept, bo zapłacicie za leki pełną sumę

Od stycznia 2012 roku wstawiona przez lekarza literka "P" na recepcie sprawia, że ta jest nieważna.

W doskonałym świecie empatycznych lekarzy nie ma pieczątek, ani literek "P" na receptach.

Chciałam napisać,że rozumiem protest lekarzy przeciw obciążaniu ich finansową odpowiedzialnością, ale niech będzie tak, że ten protestujący lekarz ma w sobie odrobinę empatii. Dziś wstawiona z pełną świadomością literka "P" na recepcie sprawia, że jest ona nieważna. Prośba, by zmienić tę receptę na taką z literką "R" lub 30-procentową płatnością pozostała głucha.

Protest przeciw obciążaniu lekarzy finansową odpowiedzialnością zgubił gdzieś ludzkie oblicze tych, którzy składali przysięgę Hipokratesa:

"Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i zdolności ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy. (...) Do jakiegokolwiek wejdę domu, wejdę doń dla pożytku chorych, wolny od wszelkiej chęci krzywdzenia i szkodzenia (...)"

Farmaceutka w aptece mówi: jakby pani poszła do niego prywatnie, pewnie by zmienił. Nie wiem. Ale już mniej we mnie serca dla tego protestu. Póki trwa ten rozgardiasz, pilnujcie wystawianych recept. Lepiej żeby w miejscu "P" był "x". Dostaniecie wtedy w aptece lek z 30-procentową płatnością. Mądry Polak po szkodzie, a Polka po wizycie u lekarza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 11.01.2012 19:00

DZIŚ W RADIO MÓWILI o co dalej walczą lekarze ? Otóż , o kolegów skazanych za korupcję karą zakazu wypisywania recept. Działacze związkowi krzyczący w mediach mają największe kontakty z korporacjami farmaceutycznymi. Nadmuchiwanie sprawy diabetyków [ największe pieniądze ] i preferowanie "pasków " to gra o wielkie pieniądze. To obsługa 2 milionów chorych i pewna kasa z NFZ -u. Mój znajomy pracuje w 3 placówkach , wszyscy wystawiają recepty wg nowych zasad . Mają wszystkie leki w komputerze , kliknie i ma wpisaną odpłatność i całą receptę ,trwa to 5 sekund.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W taki razie warto zapoznać się z nowym rozporządzeniem:
http://nia.org.pl/dat/magazyn/Rozp_w_sprawie_rec_lek_druk.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.