Facebook Google+ Twitter

Pilnujmy wyborów. Będzie referendum, zlikwidujemy bezrobocie i...

Szef PiS objeżdżając Polskę, spotyka się z ludźmi, rozmawia, odpowiada na pytania i rzuca hasła służące mobilizacji przed wyborami. Ostatnio dał zadanie środowiskom związanym z Radiem Maryja i "Gazetą Polską".

Jarosław Kaczyński podróżuje po kraju, aby rozmawiać z wyborcami i przekonywać do swoich partyjnych haseł wyborczych i teorii o zamachu, na samolot prezydenta. W sobotę, 20 kwietnia, prezes PiS – w ramach planu objazdu po Polsce - odwiedził Żyrardów i Łowicz. W 40-tysięcznym Żyrardowie, położonym 45 km od Warszawy, mówił, że jego partia musi zbudować, wraz ze sprzyjającymi mu środowiskami - "ruch pilnowania wyborów". Oprócz PiS, ruch ten miałyby tworzyć środowiska związane z Radiem Maryja, kluby "Gazety Polskiej", stowarzyszenie "Solidarni 2010" i m.in. Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.  / Fot. Wikipedia

W wyborach: "Wyniki musimy liczyć sami"

Sprawa o tyle pilna i ważna, że wróg nie śpi i nieustannie - dzień i noc - duma, jakby tu PiS siódmy raz "wykolegować" w wyborach, aby po raz trzeci zwycięsko chwycić stery władzy w Polsce. Do tego nie można dopuścić. Należy walczyć już teraz, w ramach ognia wyprzedzającego, czyli w języku wojskowych - przygotowania ogniowego.

"W każdym lokalu wyborczym musi być odważny pełnomocnik, który będzie pilnował do rana liczenia głosów i sfotografuje obwieszczenia wyborcze. Wyniki sami musimy podliczać. Do tego dobrze by było, by pod każdym lokalem byli ludzie gotowi tam stać całą noc, żeby ten, kto jest w środku, miał poczucie, że jest wspierany" - powiedział swoim wyborcom prezes Kaczyński, podaje Wyborcza.pl o ruchu pilnowania wyborów. "Tylko wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować, że wyniki wyborcze będą zgodne z rzeczywistością" - zaznaczył.

Referendum o systemie emerytalnym

Przekonywał zebranych, m.in. do potrzeby zwołania referendum w sprawie zmian w systemie emerytalnym. Jak podkreślił - "opowiadamy się jednoznacznie za powrotem do ZUS i solidarności społecznej". "Uważamy, że potrzebna jest kampania informacyjna, a także referendum. Nie chcemy nic robić arbitralnie. Jeżeli społeczeństwo uzna, że powinno być inaczej, wtedy to zaakceptujemy" - tłumaczył ludziom prezes Kaczyński.

Jak podkreślił, "państwo kiedyś tolerowało oszukańcze kampanie reklamowe otwartych funduszy emerytalnych, więc ma dzisiaj obowiązek sfinansować we wszystkich telewizjach kampanię, która pokaże ludziom, na czym rzecz polega". W jego ocenie obecny system emerytalny to "rabowanie ludzi i oszustwo".

Na spotkaniach w Żyrardowie i Łowiczu

Z Żyrardowa pojechał do 30-tysięcznego Łowicza, w woj. łódzkim. W tym mieście mówił, że jego partia PiS wie, jak "wyprowadzić kraj z kryzysu", uruchomić "nowe miejsca pracy" oraz "uzdrowić" chorą służbę zdrowia i naprawić szkolnictwo. Według prezesa Kaczyńskiego, nie można dopuścić do prywatyzacji służby zdrowia, bo prywatyzacja to – jak mówił - "szukanie jedynie zysków".

Podkreślał wyraźnie i stanowczo, że – jak wie - ludzie oczekują zupełnie czegoś innego, toteż należy m.in. "powrócić do finansowania z budżetu", a w szkołach – tak jak kiedyś - powinny znowu zacząć działać gabinety lekarskie i stomatologiczne.

Wyborcy Łowicza pytali Jarosława Kaczyńskiego m.in. o to, co PiS "proponuje młodym ludziom". Prezes przekonywał zebranych, że jak władzę przejmie PiS, "będą nowe miejsca pracy i tanie mieszkania na wynajem; będzie więcej wolności, ale nie takiej, która sprowadza się do obrażania innych". Pytany o tzw. ustawę śmieciową -odpowiedział, że jego partia będzie się jej przeciwstawiać, bo – jego zdaniem - ta ustawa to "jedno z arcyoszustw". Odpowiadając na pytanie dotyczące wyjaśnienia tragedii smoleńskiej, mówił, że "zostanie wyjaśniona tylko wtedy, gdy zmieni się władza".

Prawda o Lechu jest "częścią prawdy o Polsce"

Dwa dni wcześniej, witany oklaskami i flagami Polski i Węgier, mówił na Rynku Głównym w Krakowie, przy okazji otwarcia wystawy upamiętniającej prezydenta, swego brata Lecha, że nie uda się "zapomnieć prawdy" o poległym prezydencie. Podkreślił też "potrzebę prawdy, w wielu sprawach", szczególnie o tym, co wydarzyło się trzy lata temu. Prawda o prezydencie Lechu Kaczyńskim – jak mówił - jest "częścią prawdy o Polsce", o czym pisze Wyborcza.pl - Tej prawdy nie uda się zapomnieć. "Jest częścią prawdy o szansach, jakie Polska mogłaby mieć" - zauważył Kaczyński.

W tym czasie grupa członków Ruchu Obywatelskiego Wawel – ustawiona po przeciwnej stronie zgromadzonych na Rynku zwolenników PiS, trąbiła i gwizdała, skandując też seriami: "Zabierz brata!"; "Zabierz brata!" Odnosząc się do swoich przeciwników, powiedział, że ci ludzie, którzy stoją po drugiej stronie i krzyczą - "będą się tego kiedyś wstydzić". Podkreślił, że Lech Kaczyński prowadził swoją politykę, wywodząc ją z tego, co w naszej historii "wielkie, ważne, co trwałe (…)".

"Szedł tą drogą, wyjaśniał szef PiS, atakowany przez przemysł pogardy, wśród nieustannego rechotu" - mówił prezes PiS. I, kontynuując, akcentował: "Poległ, idąc tą drogą ku polskiej wielkości, ku znaczeniu naszego narodu, dlatego jest tutaj pochowany wraz z małżonką".

Jarosław Kaczyński wielokrotnie, przy różnych okazjach, podkreśla: Jedyną teorią, która wyjaśnia katastrofę samolotu w Smoleńsku, jest teoria zamachu. Teorię tę szeroko popularyzuje w ostatnim czasie Antoni Macierewicz. Kaczyński przyznaje, że wierzy w jego słowa, jak też w to, że jego brat mógł być wśród "trzech osób, które przeżyły" zamach. Słynny reżyser Kazimierz Kutz twierdzi: Kaczyński nie wierzy w zamach! Tymczasem w partii PiS narasta bunt kilkudziesięciu przeciwników zamachu, teorii o "trzech osobach, które przeżyły" i - w ramach komisji sejmowej - działań pozbawionych dowodów Antoniego Macierewicza.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ten wypadek nie powstał z winy człowieka?
Człowiek nie posiada takiej silnej wiary żeby potrafił wzniecić wybuch wulkanu, żeby na pogrzeb nie przyjechali władcy państw. Strachem objęci odmówili pochówku tak zacnego nam Prezydenta jakim był Lech Kaczyński. Po katastrofie w Smoleńsku powinna wystąpić osoba duchowa i wszystkich dusze powierzyć Bogu i zakończyło by się całe oskarżanie braci w wierze za ten wypadek, a najwięcej winien był Premier Tusk i on ma splamione ręce krwią 96 ludzi, którzy zginęli w Smoleńsku. Nie mogę zrozumieć dlaczego oskarżyciele tak pozmieniali swoje oblicza? Czy ta nienawiść na nich tak podziałała, że ich twarze zostały zmienione? A przecież to ludzie spod sztandaru tej samej wiary, którzy zarządzają tym upokorzonym przez światowy kryzys krajem i jak można rządy sprawować w takim nienawistnym kraju? Dlaczego ci głęboko wierzący w nic nie wierzą? Tak nam dopomóż Bóg - tak na wiatr wypowiadają te słowa przy przysiędze w
sejmie. Czy te głęboko wierzące nie znają Pisma Świętego, które ich poucza, że każdy
rząd pochodzi od Boga. Gdzie w tych uświęconych katolikach jest miłość do nieprzyjaciół
swoich? Pisowcy stali się niewierzącymi, bo nie przestrzegają prawa Bożego.
I dlatego ten ksiądz, który przemawiał na miejscu popalonych ludzi w Alpach Francuskich był głębokiej wiary i dusze zmarłych polecił Bogu. I tak powinien przemówić pod Smoleńskiem, jak przemówił ten ksiądz i nie byłoby takiej nienawiści do ludzi, którzy otrzymali władzę rządzenia od Boga i jakim prawem człowiek może sprzeciwić się Bogu? A za hardość ducha, Bóg czyni według woli swojej i po raz drugi powierzył władzę rządzenia Panu Tuskowi. Poczytajmy sobie jak przemawiał człowiek o głębokiej wierze:
"Ksiądz pułkownik Sławomir Żarski powołuje się na Boga, którzy zginęli w Alpach Francuskich; jechali po to by spotkać się z Bogiem. I oni go znaleźli, on wyszedł im na spotkanie. Oni są w niebie i chwała Panu, że wtenczas powołał ich do siebie. To byli święci ludzie gotowi na spotkanie z oblubieńcem, są już w niebie, bo Boga znaleźli kończąc swoją pielgrzymkę na ziemi, powiedział o zmarłych ksiądz Żarski."
Pytam się was wierzący - spod jakiego sztandaru pochodził ksiądz Żarski, że nie oskarżył kierowcę, tylko powierzył ten tragiczny wypadek Bogu. I jakim prawem wypadkiem spod Smoleńska oskarżają rząd, który od Boga otrzymał po raz drugi władzę. I choć byście jakich forteli użyli to ten Bóg, który powierzył Panu Tuskowi władzę, nie odda jej nikomu, kto się kieruje nienawiścią i pychą ubliżając bratu swojemu w wierze, co można sobie poczytać na forum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński podwyższy płace, obniży ceny i zaprowadzi dobrobyt.
Różnica między Polakiem a "kaczystą" polega na tym, że wartości, które Polak szanuje i pielęgnuje, "kaczysta" wykorzystuje dla swoich egoistycznych celów, jednocześnie je degradując. Tak się stało z Wawelem, polskością, krzyżem, szacunkiem dla majestatu śmierci, teraz przyszedł czas na słowo - polec. Niedługo gazety będą podawały ilu ludzi poległo na polskich drogach. Jeszcze trochę "kaczyści" powycierają sobie gęby patriotyzmem (Polak wie, że na miano patrioty trzeba sobie zasłużyć, i że określają to inni ludzie), a za niedługo, można będzie usłyszeć z ust rozbrykanych małolatów - "nie pogrywaj ze mną w patriotę" albo "pod patriotę to Szweda, bo Polak się nie da".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław Kaczyński ani Antoni Macierewicz w wojsku nie byli, więc przygotowując "ogień wyprzedzający" muszą uważać, aby sami się nie postrzelili. Macierewicz już tak wygląda jakby był postrzelony.
A może on jadł ten przydrożny szczaw omszony stosowany w weterynarii, bo teraz rży jak koń na biegunach, któremu nagle urwano jeden z biegunów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lech Kaczyński nie powadził swojej polityki tylko pod dyktando brata Jarosława. Nie podejmował żadnych decyzji bez konsultacji . I to był błąd .Lech nigdy nie był tak radykalny , awanturniczy jak brat.
Gdyby go nie słuchał pewnie by 96 osób żyło.
Co do liczenia głosów , to asekuracja przed kolejną przegraną ? Będzie na kogo zrzucić odpowiedzialność ?
Pan Kaczyński już tak bredzi , jak mały Kazio po dużym piwie.
Zapomniał ,że w komisjach siedzą członkowie wszystkich partii ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.