Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4187 miejsce

"Piloci" już jesienią w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie

11 czerwca 2017 roku po raz ostatni w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie zagrany zostanie cieszący się nieustającym powodzeniem musical "Mamma Mia!". A już 7 października odbędzie się prapremiera nowego musicalu - "Piloci".

Plakat musicalu 'Piloci'. / Fot. www.teatrroma.plW środę, 17 maja br., na scenie przy Nowogrodzkiej odbyła się konferencja prasowa, której celem było przedstawienie ogólnych zarysów fabuły "Pilotów" i twórców tego w pełni polskiego musicalu. Prowadził ją dyrektor Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, Wojciech Kępczyński, jednocześnie autor libretta i reżyser najnowszej premiery (sprzedaż biletów na pierwsze spektakle rusza już 18 maja).

W warstwie fabularnej "Piloci" nawiązują do wydarzeń z okresu ostatniej wojny światowej, szczególnie do udziału polskich lotników w bitwie o Anglię. - Głównym jednakże tematem naszego musicalu jest wielka miłość polskiego pilota Jana (będą do grać i śpiewać wymiennie: Jan Traczyk, Przemysław Zubowicz i Paweł Mielewczyk - przyp. KK) do aktorki i tancerki kabaretowej, Niny (w tej roli zobaczymy: Zofię Nowakowską, Edytę Krzemień i Natalię Krakowiak - przyp. KK). - mówił podczas konferencji prasowej Wojciech Kępczyński. - Akcja rozpoczyna się w 1939 roku, a kończy w 1947. Wraz z bohaterami będziemy w Warszawie, Londynie i na podlondyńskim lotnisku, następnie w Paryżu i Generalnej Gubernii. Jan Traczyk i Zofia Nowakowska podczas konferencji prasowej promującej 'Pilotów'. / Fot. screen: Krzysztof Krzak

Autorami muzyki do spektaklu, w tym także do piosenek z tekstami Michała Wojnarowskiego są: Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz. - W "Pilotach" mówimy do widza współczesnym nowoczesnym językiem muzycznym - mówił podczas konferencji zapowiadającej premierę Jakub Lubowicz. - Poza nawiązaniami stylistycznymi do muzyki lat 30. i 40. znajdą się tu elementy hip hopu, popu, rocka, a także typowe arie musicalowe.

Cały zespół realizacyjno - wykonawczy musicału 'Piloci' w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. / Fot. screen: Krzysztof KrzakNad przygotowywaną premierą w Teatrze Roma pracuje - jak zwykle - ogromny zespół twórców na czele z Agnieszką Brańską (choreografia), Jeremim Brodnickim (scenografia), Dorotą Kołodyńską (kostiumy), Marcem Heinzem (reżyseria światła) i Kamilem Pohlem z Platige Image (reżyseria filmów i animacji). Na deskach teatru pojawi się też spora grupa artystów wyłoniona w drodze przesłuchań, do których stanęło prawie 600 osób. Wśród szczęśliwców, którzy ostatecznie wezmą udział w realizacji "Pilotów" znaleźli się, poza już wymienionymi, m.in. Janusz Kruciński, Jan Bzdawka, Paweł Kubat, Jeremiasz Gzyl, Marcin Wortmann, Ewa Lachowicz, Paulina Łaba, Malwina Kusior, Robert Rozmus, Krzysztof Cybiński i wielu innych wokalistów i tancerzy.

podczas konferencji prasowej zaprezentowano kilka piosenek z przygotowywanego musicalu, w tym tę, która go promuje, czyli utwór "Nie obiecuj nic" w wykonaniu Zofii Nowakowskiej i Jana Traczyka, a także piosenkę "Pan Hurricane" utrzymaną w rytmie hiphopowym w wykonaniu Pawła Kubata z całym zespołem wokalnym TM Roma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.