Facebook Google+ Twitter

Piloci Lufthansy rozpoczęli strajk

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 07:14

Piloci niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczęli o północy strajk w obronie miejsc pracy. Według zapowiedzi związku zawodowego pilotów ''Cockpit", protest ma potrwać cztery dni, trwają jednak starania o jego skrócenie.

Na kilka godzin przed początkiem strajku dyrekcja Lufthansy oświadczyła, że jest gotowa do rozmów ze związkowcami bez warunków wstępnych. Rzecznik związku "Cockpit" powiedział wczoraj wieczorem, że strajk w poniedziałek jest nieunikniony. Nie wykluczył jednak, że protest może zakończyć się wcześniej niż o północy z czwartku na piątek.

Piloci domagają się od Lufthansy przede wszystkim gwarancji zatrudnienia i zobowiązania, że nie będą przenoszeni do gorzej płatnej pracy w spółkach-córkach niemieckiego koncernu. Dyrekcja Lufthansy wstępnie zgadza się na zagwarantowanie miejsc pracy pilotów do 2012 roku, odrzuca jednak ich drugi postulat.

Do strajku przystąpili piloci Lufthansy oraz należących do niej tanich linii lotniczych Germanwings i towarowej Lufthansy Cargo. Z rozkładu lotów codziennie ma być wykreślonych 1200 połączeń.

Lufthansa obawia się, że jeśli protest potrwa cztery dni jej straty sięgną nawet stu milionów euro. W związku ze strajkiem niemiecki przewoźnik umożliwił pasażerom bezpłatną zmianę rezerwacji, a na trasach krajowych - wymianę biletów lotniczych na kolejowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.