Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23531 miejsce

Piłsudski odsłonięty. Hołd oddany

Wczoraj w Gdyni odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie podczas Capstrzyku Niepodległości przy Płycie Marynarza Polskiego oddano hołd tym co za Niepodległą. Dzisiaj kolejne imprezy, Bieg i Marsz Niepodległości.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Nowy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Fot. Darek Szczecina
Nowy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni.
Fot. Darek Szczecina

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Żeby doprecyzować. W preliminarzu budżetowym na rok 1926 zakładano następujące kwoty:

- dochody na poziomie 1 889 369 000 zł
- wydatki na poziomie 1 887 945 000 zł

Komentarz został ukrytyrozwiń

W preliminarzu budżetowym na rok 1926 - 35 procent budżetu przeznaczone było na sprawy wojskowe. Było to przed przewrotem majowym. Czy to wpis nie na temat? Osądźcie państwo sami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny pomnik...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli ja dałbym sobie narzucić obowiązek, aby wierzyć, że był jeden taki, co sam odzyskał i obronił niepodległość naszego kraju, a teraz jeszcze żyje jeden, co sam obalił komunizm, to nie dałbym swemu życiu i działaniu lepszej postawy od owych (nie wyssanych tak do końca z palca) "prusko-sowieckich bandytów". Ich bardzo łatwo było przywołać do równego szeregu hasłami, że mają byś tacy sami jak inni, w to samo wierzyć, bezkrytycznie popierać swoich nieomylnych wodzów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie Piłsudski nikt tyłka, by nie ruszył, aby zmobilizować Polaków do walki o odzyskanie Niepodległości. Proces odzyskiwania niepodległości, to nie parada gejów.
Agentura i wpływy rusko - prusacko - sowieckich najeźdźców, bandytów, którzy nie tak dawno wycierali buciorami Polską ziemie była na tyle duża, że potrzebna była silna bezkompromisowa osobowość.Takim człowiekiem był Piłsudski dzięki niemu żyjemy w wolnej Polsce. Ci, którzy dezawuując Wielkość Piłsudskiego, to pospolici zdrajcy naszej Ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wskutek polityki Piłsudskiego, niskiej i mściwej, który np. z zemsty za zbombardowanie jego fanów w maju 1926 powstrzymał rozwój polskiego lotnictwa wojskowego; który w warunkach olbrzymiego kryzysu gospodarczego, którego nie rozumiał i któremu nie umiał dosłownie nic przeciwstawić, zapewnił bogate życie swojej administracji kosztem skarbu państwa i zmuszanych do łapówek obywateli; który twierdził, że przyszłą wojnę wygra ten, co będzie miał najwięcej jazdy... Wytworzył warunki do katastrofy wrześniowej 1939. Przede wszystkim jednak poprzez wmówienie narodowi polskiemu mocarstwowości, której nie posiadał i politykę utrzymywania równej odległości między Moskwą a Berlinem.

Dyktator Piłsudski uosabiał wszystkie ujemne cechy polskiego charakteru narodowego, z jego anarchicznością, samowolą, wulgarnością, brakiem umiejętności skupienia się na wytrwałej pracy, a nade wszystko odbierającą zdolność logicznego rozumowania o geopolityce chorobą na Moskala. Moskala, którego nienawidzi się w gruncie rzeczy za to, że okazał się skuteczniejszy, odniósł historyczne zwycięstwo w świecie słowiańskim i w Azji, bo słuchał carów i wykonywał swoje obowiązki zamiast zrywać sejmy i "golić szablą" własnych rodaków.

Kult Piłsudskiego jest dziełem tych, którzy pragną, by Polska była słaba, bez przemysłu i silnej armii, anarchiczna, rozstrojona, a zarazem pobrzękująca szabelką względnie wymachująca kostką brukową na swą własną zgubę. by można było jej używać do celów nie mających nic wspólnego z naszymi interesami narodowymi. Począwszy od biologicznego przetrwania, bo w czasie gdy zbierano fundusz na pomnik przedstawiony na zdjęciu przez naszego Szanownego Kolegę polscy uczniowie i studenci niedojadali. Zresztą pochwaliłby to, skoro pozwalał by mu stawiano pomniki za życia, a dla polskich studentów, walczących o możność zdobycia pracy po studiach na wydziałach prawa i medycyny, miał tylko pałki policji.

Eeech...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech się nasi partyjni wodzowie wszelkiej proweniencji cieszą, że to tylko pomnik... Gdyby Marszałek wstał z grobu, skończyłoby się dolce vita kosztem podatników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Że co? Gdyby nie Piłsudski stałby tam znienawidzony przez Polaków pomnik prusaka albo sowieckiego drania. Przypuszczam, że kwiaty miałby zawsze świeżę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kult pierwszego szkodnika Rzeczypospolitej doprowadza mnie do pruskiej furii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo piękna uroczystość . Dziękuję za fotorelację :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.