Facebook Google+ Twitter

Pink Floyd - "Endless River". Nowy studyjny album po 20 latach

Już bez większych nadziei oczekiwano na kolejny album studyjny Pink Floyd. Jednak pojawi się. "Endless River" powstaje w oparciu o zapis sesji z 1994 r., w której brał udział nieżyjący Richard Wright. Żaden z utworów nie był dotąd zaprezentowany.

Na październik zapowiadany jest nowy album legendarnych Pink Floyd. Pierwszy krążek studyjny od 20 lat, od czasu wydania czternastego w dyskografii LP "Division Bell". Rzecz, która pozostawała już raczej tylko w sferze gdybań miłośników zespołu. Informacja została podana na Twitterze przez Polly Samson, żonę Davida Gilmoura, gitarzysty i wokalisty PF:

The Wall. http://en.wikipedia.org/wiki/File:PinkFloydWallCoverOriginalNoText.jpg / Fot. wikipedia"Polly Samson
‏@PollySamson
Btw Pink Floyd album out in October is called "The Endless River". Based on 1994 sessions is Rick Wright's swansong and very beautiful.
- Twitter"

Jak widać z powyższego wpisu, zanosi się na swoistą sensację. Longplay jest zapisem sesji z 1994 roku. W nagraniach brał udział nieżyjący już klawiszowiec Pink Floyd. Richard Wright zmarł w 2008 roku, w wieku 65 lat.

Consequence Of Sound cytuje słowa piosenkarki Durgi McBroom-Hudson, która występuje w chórkach Pink Floyd przez całe lata 80-tych i na początku lat 90-tych: "Nagrania zaczęły się podczas sesji "Division Bell" [nagrywano w 1994r. - przyp. aut/] (tak, to był pomniejszy projekt oryginalnie zatytułowany "Big Spliff", o którym wspominał Nick Mason). Dlatego występuje tam Richard Wright. Ale David i Nick dokonali o wiele więcej od tego czasu. Pierwotnie były nagrania całkowicie instrumentalne, ale pojawiłam się w grudniu ubiegłego roku i zaśpiewałam w kilku utworach. Następnie David Gilmour poszerzył materiał o moje chórki i swój wokal w co najmniej jednej piosence." Dodała że album zawiera wyłącznie "niewydane piosenki".

Po raz ostatni Pink Floyd wystąpili razem przed szerszą publicznością na koncercie Live8 w 2006 roku. Zapowiadane wydawnictwo "Endless River" prawdopodobnie nie będzie promowane organizacją trasy koncertowej. Nie potwierdza się też zaangażowanie Rogera Watersa w całe przedsięwzięcie. Muzyk rozstał się z PF po nagraniu LP "The Final Cut". Powodem były wzajemne animozje członków grupy o prawa do nazwy Pink Floyd, oraz kwestie co do wkładu w działalność i wspólne kompozycje. Roger Waters w swoich wypowiedziach z ostatnich lat wyrażał żal z powodu swojego zachowania i odejścia z PF.

video: Pink Floyd - "What Do You Want From Me" (LP "Division Bell" `94)źródło: Consequence Of Sound

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.