Facebook Google+ Twitter

PINK FLOYD w Olsztynie ?...

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-23 18:43

Tak, a to za sprawą dolnośląskiego zespołu Spare Bricks – A Pink Floyd Tribute Band, który gościł ze swoim projektem w dniu 22 marca 2015 r. w Planetarium Olsztyńskim.

Spare Bricks jako pierwszy polski zespół dostał się do prestiżowego grona najlepszych coverbandów zespołu Pink Floyd, prowadzonego przez jeden z najbardziej znanych na świecie floydowskich portali internetowych – http://www.pinkfloydz.com/tributebands.htm

Tak „się złożyło”, że na parę dni przed 42 rocznicą wydania albumu „The Dark Side Of The Moon” zespołu Pink Floyd, można było poczuć wyjątkowy klimat utworów z tego albumu i na nowo odkryć Ciemną Stronę Księżyca – właśnie w Olsztynie dzięki zespołowi Spare Bricks – A Pink Floyd Tribute Band. Wspaniałe solówki gitarowe i saksofonowe, subtelny wokal, aranżacja... to wszystko wzbogacone wyświetlanymi pod kopułą graficznymi wizualizacjami. Taka forma czasoprzestrzenna (połączenie wizualizacji z ponadczasową muzyką), z pewnością dotarła do każdej cząstki wszystkich zmysłów słuchaczy.

Dodatkowo zespół jako niespodziankę przygotował m.in. utwór „Hey You” – wykonany w języku polskim. Naprawdę utwór na miarę list przebojów!

Żadne zdjęcia z koncertu nie oddadzą tego klimatu, jaki towarzyszył obecnym tam słuchaczom i oglądaczom. Po prostu trzeba to przeżyć na żywo. Informację o planowanych koncertach można znaleźć na stronie zespołu. Najbliższy odbędzie się w miesiącu maju, w Kętrzynie.


(Mariola Hegier)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.