Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16585 miejsce

Pink Floyd wyda nową płytę "The Endless River". Premiera 10 listopada

Legendarny zespół Pink Floyd zapowiedział wydanie nowego albumu pt. "The Endless River". Płyta zawierać będzie utwory nagrywane jeszcze za życia zmarłego sześć lat temu klawiszowca zespołu, Ricka Wrighta. Premiera nowego krążka już 10 listopada.

 / Fot. youtube/print screenNowa płyta Pink Floydów zawierać będzie 18 utworów, które muzycy napisali w trakcie sesji do płyty "The Division Bell" w 1993 roku. Nowy krążek ma być niemal w całości złożony z utworów instrumentalnych - podaje gazeta.pl. Wyjątkiem będzie kawałek "Louder Than Words", do którego słowa napisała żona Davida Gilmoura, Polly Samson.

Jak informuje gitarzysta zespołu, David Gilmour, pomysł na nową płytę narodził się po przeglądaniu wraz z Nickiem Masonem (perkusista), starych nagrań z udziałem klawiszowca, Ricka Wrighta. Jak podkreślają muzycy, nowy krążek to hołd dla Wrighta: "To dobry sposób pokazania, co zrobił dla Pink Floyd, jak ważną postacią był dla zespołu".

Za produkcję odpowiedzialni są David Gilmour, Phil Manzanera, Martin Glover i Andy Jackson.

Pink Floyd, angielski zespół rockowy założony w 1965 roku. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w albumach i bardzo rozbudowanych występów koncertowych. Sprzedali ponad 200 milionów albumów. Zespół rozpadł się w 1994 roku po wydaniu płyty "The Division Bell" i mimo, że muzycy nadal występowali razem na scenie, konsekwentnie zaprzeczali plotkom o powrocie Pink Floydów.

Zobacz także: Pink Floyd - "Endless River". Nowy album po 20 latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.