Facebook Google+ Twitter

„Pióro Fredry” dla "Secesji wrocławskiej"

Konkurs na najlepszą książkę roku „Pióro Fredry” 2009 rozstrzygnięty! Jury wyróżniło album "Secesja wrocławska" za "pieczołowite odzyskanie pamięci o architekturze i kulturze Wrocławia przełomu XIX i XX wieku".

 / Fot. Okładka18. Wrocławskie Promocje Dobrej Książki rozpoczęły się dla wydawnictwa CO-LIBROS miłym akcentem. Jego książka - album "Secesja wrocławska" została nagrodzona zaszczytnym wyróżnieniem "Pióra Fredry". Nagroda została przyznana za "pieczołowite odzyskanie pamięci o architekturze i kulturze Wrocławia przełomu XIX i XX wieku".

- Radość z „Pióra Fredry” jest ogromna - mówi Robert Wyłupek z CO-LIBROS. - Przede wszystkim dlatego, że konkurencja w tym roku była bardzo duża. Jesteśmy bardzo młodym wydawnictwem, i myślę, że ta prestiżowa nagroda doda nam skrzydeł do dalszej pracy - dodaje.

Konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek od pierwszej edycji imprezy. „Pióro Fredry” stało się prestiżowym wyróżnieniem, a chętnych do jego otrzymania co roku przybywa.

W tym roku zgłoszono do niego aż 113 pozycji - wyłonienie zwycięskiej książki musiało być dla Jury naprawdę trudnym zadaniem. Jury, w którym zasiadają przedstawiciele wielu środowisk (krytycy, naukowcy, artyści, ludzie zawodowo zajmujący się kulturą), przyznaje nagrody i wyróżnienia za wartości literackie, edukacyjne, a także wysoki poziom edytorski oraz typograficzno-artystyczny.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.