Facebook Google+ Twitter

Pióro kontra atom. Noblista Grass zaatakował Izrael

Guenter Grass, znany pisarz i noblista jest atakowany za wiersz, w którym skrytykował Izrael jako mocarstwo atomowe zagrażające pokojowi na świecie.

Jak podaje "Rzeczpospolita" Guenter Grass, znany pisarz, który otrzymał w 1999 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, w swoim poemacie opublikowanym wczoraj, ostro krytykuje Izrael jako mocarstwo atomowe zagrażające pokojowi na świecie. Nie milkną głosy wzburzenia, głównie wypominające pisarzowi służbę w Waffen-SS, do której przyznał się już po otrzymaniu Nagrody Nobla, w roku 2006.

Nikt zdaje się nie polemizować z samym poematem Grussa. Krytycy starają się zdyskredytować pisarza jako byłego nazistę, człowieka nie rozeznanego w kwestiach bliskowschodnich, a przez jego przeszłość człowieka, który powinien ostrożnie wypowiadać się w sprawach zarówno obyczajowych jak i politycznych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

pio
  • pio
  • 06.04.2012 12:34

Czy aby to nie prawdą jest że Izrael wszedł nielegalnie w posiadanie broni nuklearnej? Czy Grass kłamie mówiąc że Izrael straszy użyciem wojsk swoich i Amerykańskich przeciw Iranowi? Kimkolwiek Grass był w młodości to dziś nie ma znaczenia a za samą wolność słowa nie powinno się nikogo wyzywać od ANTYSEMITÓW bowiem to kretyńskie nadużycie! I jeszcze jedno wyjaśnienie w kwestii ANTYSEMITYZMU to syjonistyczni żydzi są dziś największymi ANTYSEMITAMI bo dopuszczają się holokaustu semickiej ludności Palestyny sposobami której nie powstydzili by się hitlerowcy, koniec kropka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak80
  • Polak80
  • 06.04.2012 10:12

Ma racje facet!!! a ludzie sa slepi jesli ktos powie prawde to zaraz antysemita! a pozniej jak bedzie nasze kamienice wasze ulice to bedzie za późno .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poeta powinien, poecie wolno, po to jest poeta...
Brakuje Josepha Hellera, który kąśliwie opisałby wściekłość i oburzenie wszystkich - od ortodoksów do komunistów w jakże pięknie kłótliwym państwie Izrael.
W historii wielokrotnie poeci przestrzegali.
Inni, jak Miłosz w "Campo di Fiori" opisywali...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.