Facebook Google+ Twitter

Piorun jeden, nieszczęść siedem. Piękna nasza Polska cała

Lipiec to czas wakacji, ale też pracy w polu, miesiąc burz, piorunów i gradobicia. Uroki wakacyjnego życia na wsi.

1 z 18 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Widok z okna. Wczesnym rankiem już suszy się świeżo skoszone siano. Do łąki można dojechać tylko koniem. Koń się nie spieszy, nic nie zapowiada deszczu. Fot. B. Kukulska
Widok z okna. Wczesnym rankiem już suszy się świeżo skoszone siano. Do łąki można dojechać tylko koniem. Koń się nie spieszy, nic nie zapowiada deszczu. Fot. B. Kukulska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Wakacje ... z deszczykiem, z grzmotami, z piorunem kulistym i z dreszczykiem emocji w tle ... nie często takie można spędzić ... choć chyba nie zazdroszczę. Za to zazdroszczę odrobinkę okolicy bo Beskid jest piękny ... dawno tam nie byłam ... dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite. Dopiero teraz dotarła do mnie wiadomość. Ten piorun był piorunem k u l i s t y m. Ludzie go widzieli.
Kulał się i nadpalił drzewa, wkulał się do stodoły. Jeszcze tam czuć swąd spalenizny. Domy w okolicy nie ucierpiały bardzo , aczkolwiek są na nich ślady gorąca bijącego od płomieni i są osmagane. Na miejsce przybyło 12 wozów strażackich. Obecnie okoliczna ludność solidarnie pomaga postawić nową stodołę, aby przed zimą było gdzie zgromadzić siano dla zwierząt. Piękne, że górale trzymają się razem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marta M. rzeczywiście Zwardoń ze swej świetności zachował tyko wspomnienia. Większość zdjęć jest z okolic Milówki i Lalik. Cieszę się już na reportaż z Żywiecczyzny. czekam.

@ Adam Podgórski.
Finanse Miasta za 2013 rok przedstawiały się następująco:
dochody planowane na 1,612 mld zrealizowano na poziomie 1,565 mld co stanowi 96 % planu po zmianach. wydatki planowane na 2,091 mld wynosiły 1,687 mld co stanowi 87,4 % planu po zmianach. osiągnięto nadwyżkę operacyjną w wys. 148 mln i ostatecznie budżet zamknięto deficytem 122 mln. Jak co roku największe środki przeznaczono na zadania w oświacie i edukacji. itd szukaj w zakładce Finanse i Majątek Miasta ->Budżet Miasta i jego zmiany -> Sprawozdawczość Budżetu Miasta. www.katowice.eu Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, Beskid Żywiecki to moje ulubione góry, chociaż okolice Zwardonia może niekoniecznie.
Może Twój urokliwy fotoreportaż i mnie zmobilizuje do pokazania swoich fotek z Żywiecczyzny.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam się, że właśnie to ogłoszenie młodzieży ze Zwardonia zmobilizowało mnie do tego reportażu. Zwardoń pamiętam z czasów jego świetności, dziś jest trochę opustoszały. Zarósł drzewami liściastymi. Dom PTTK jest opuszczony i wystawiony pod młotek. Granicy zaoranej ani śladu, koło dawnego domu Granicznego, zamiast niej jest asfaltowa droga. Natomiast dawny pensjonat Zwardonianka nazwy się obecnie "Szwajcaria". Ot, ironia losu płata mi czasem takie figle. Tylko betonowe słupki biało czerwone. raz z literką "S" a raz "P" wskazują nam dawne ścieżki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla uczniów ze Zwardonia za zorganizowanie apelu o życie dla tak przecież nielicznych gadów występujących w naszej Ojczyźnie!

W Polsce występują tylko 4 gatunki węży i jad jedynie żmii zygzakowatej może być dla człowieka śmiertelnie toksyczny. Ale przez żmiję bezlitośnie tępione są pozostałe gatunki objęte przecież ochroną prawną: zaskroniec, gniewosz nazywany też miedzianką oraz największy i zarazem najrzadszy - wąż Eskulapa.
Niestety, przy okazji ginie również padalec, który żadną miarą wężem nie jest.

Cóż...Kazimierz Grześkowiak świetnie to ujął w "Chłop żywemu nie przepuści" http://www.youtube.com/watch?v=PD0UT-KaLu0

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Basiu, wierz mi , to skansen. Jedyne w Europie klimaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże odmienny świat od tego, w którym żyję. Pięknie było oderwać się od pracy i "wyjść" na łono natury (mimo piorunów). Smutna historia tego gospodarza - czarna seria jak to mówią. Chatka rzeczywiście urokliwa. Z przyjemnością obejrzałam te zdjęcia. Dziękuję i pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gospodyni , seniorka, z komórkowym telefonem w garści pocieszała mnie wczoraj : " niech sie pani gżmij nie boi tylko grzmotów trza się bać"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.