Facebook Google+ Twitter

Piosenka dojechała na Stację Kutno

W czwartek rozpoczęła się czwarta edycja festiwalu piosenki "Stacja Kutno" w Kutnowskim Domu Kultury. Pierwszy dzień Stacji to warsztaty dla uczestników konkursu oraz koncert kutnowskiej wokalistki jazzowej, Anny Stępniewskiej. Impreza potrwa do niedzieli.

Anna Stępniewska podczas koncertu. / Fot. Piotr Panfil Co roku konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kutna, ale także przyjezdnych. Po pierwszych eliminacjach komisja wybrała do konkursu 12 wykonawców z całej Polski, którzy zaprezentują już w sobotę, po dwa utwory z tekstami Jeremiego Przybory. Uczestnicy walczyć będą o Nagrodę Prezydenta Miasta - zestaw kina domowego, Nagrodę Publiczności oraz o nagrody finansowe o łącznej wartości 6500 złotych.

I dzień festiwalu "Stacja Kutno"


Między godziną 11 a 17 odbyły się warsztaty wokalne dla uczestników konkursu, prowadzone przez Annę Stępniewską. Odbyły się one w Kutnowskim Domu Kultury. Warsztatom przyglądał się Jerzy Bojszczak, gitarzysta. Podczas tego spotkania odpowiadano sobie na pytania, np. co powinien "posiadać" dobry piosenkarz oraz co trzeba zrobić ażeby zainteresować, ożywić publiczność swoim koncertem.

Anna Stępniewska podczas koncertu. / Fot. Piotr PanfilO 19, w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury, miał miejsce koncert Anny Stępniewskiej,
rodowitej kutnianki. Piosenkarka ujawniła swój talent podczas festiwalu "Krzyk" w 1996 roku.

Stępniewska prezentowała utwory polskie oraz angielskie. Sama przyznała, że nasze polskie utwory są trudne w wykonaniu. Repertuar pochodził z jej nowej płyty "Na mojej drodze". Na końcu specjalnie na bis zaśpiewała dwie piosenki z jej starej płyty. Jak sama powiedziała, bardzo je lubi i nie mogła się oprzeć pokusie ich wykonania. Publika przy końcu zaczęła podnosić się z miejsc i zaczęła bić brawa.

Po koncercie Krzysztof Ryzlak wręczył kwiaty w ramach podziękowań.

Krzysztof Ryzlak wręcza kwiaty w ramach podziękowania. / Fot. Piotr Panfil Warte przeczytania:
Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy
O tegorocznej Stacji Kutno, opowiada Krzysztof Ryzlak

Wiadomości24.pl są patronem imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.