Facebook Google+ Twitter

Piosenka jest dobra na wszystko

Magdalena Zawadzka oraz Grzegorz Mostowicz-Gerszt gośćmi zespołu Teatru Polskiego w Vancouver, Kanada. Teatr podjął odważne i ambitne wyzwanie wystawiając własną adaptację sztuki według tekstów legendarnego Kabaretu Starszych Panów.

Magdalena Zawadzka i Grzegorz Mostowicz-Gerszt / Fot. Michał RadoszewskiSam tytuł spektaklu "Piosenka jest dobra na wszystko" ustawia poprzeczkę odbioru niesłychanie wysoko, gdyż teksty Jeremiego Przybory i muzyka Jerzego Wasowskiego oparły się próbie czasu i stanowią już klasykę polskiego kabaretu. Trzeba było więc nie lada entuzjazmu, odwagi i zamiłowania, ale również umiejętności, by porwać się na zaprezentowanie spektaklu, który w pamięci wielu polonijnych widzów zakodował się jako wspaniały wzorzec przedstawienia satyryczno-rozrywkowego.

To, zdawać by się mogło, karkołomne przedsięwzięcie, okazało się wspaniałym sukcesem dzięki Piotrowi Salaberowi - aranżacja i kierownictwo muzyczne, Julii Wernio - scenariusz, Markowi Czumie - reżyseria (osoby te już kilkakrotnie współpracowały z Teartem Polskim Vancouver).

Starsi Panowie - Ryszardow Kopplinger (l), Feliks Rohraff (p) / Fot. Michał RadoszewskiNowatorstwo i zapał całego zespołu sprawił, iż znakomici polscy aktorzy przyjęli zaproszenie do udziału w tej inscenizacji - Magdalena Zawadzka i Grzegorz Mostowicz-Gerszt (asystent reżysera wcielający się w kilka postaci). Dodali oni niechybnie skrzydeł rodzimym członkom Teatru - Patrickowi Jankowskiemu, Ryszardowi Kopplinger, Kamili Marczyk, Feliksowi Rohraff, Monice Sołtys (debiut), zespołowi muzycznemu Małgorzaty Dzbik (skład:Małgorzata Dzbik - skrzypce, Piort Salaber - keyboard, Ryszard Kobylt - perkusja, James Young - kontrabas), Joannie Kopplinger - scenografia i kostiumy i Andrzejowi Gajosowi - producentowi.

Ponad 25 lat odbieram i relacjonuje różne wydarzenia wśród miejscowej Polonii i przyznaje, że do tej pory nie słyszałem tylu pozytywnych opinii i zachwytów. Sam do nich dołączam swój głos.., oraz bezdźwiękową niestety fotorelację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kabaret Starszych Panów - niedościgniony wzorzec muzyczny, tekstowy i aktorski. Bardzo się cieszę, że ciągle żyje i jest wystawiany na nowo. Dziękuję za relację, jest bardzo pokrzepiająca ! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.