Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11268 miejsce

"Piosenkarz musi być wiarygodny" - wywiad z Alicją Majewską

Dama polskiej piosenki. Od ponad czterdziestu lat niezmiennie zachwyca swoim głosem. Na opolskim festiwalu wyśpiewała wiele przebojów. Dziś koncertuje z muzyką sakralną. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Alicja Majewska.

Wokalistka Alicja Majewska gościła w redakcji W24 / Fot. Jacek MarczukŚpiewała już od dziecka przy każdej nadarzającej się do tej okazji - czy to na akademiach szkolnych, czy rodzinnych uroczystościach. Rodzina chciała ją nawet wysłać do szkoły muzycznej, ale ze względu na to, że Alicja Majewska wychowywała się na sandomierskiej wsi, nie udało się zrealizować tego pomysłu, gdyż takich szkół w okolicy po prostu nie było. Nie przeszkodziło jej to jednak w rozwijaniu swoich muzycznych pasji. Zadebiutowała na dużej scenie podczas Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze pod koniec lat sześćdziesiątych. "Wypatrzono mnie w Domu Kultury w Pruszkowie i zaproponowano udział w tym festiwalu" - wspomina wokalistka.

Później związała się z zespołem Partita i jak podkreśla, to właśnie wtedy zrozumiała, że mimo studiowania pedagogiki, chce być wokalistką i poświęcać się twórczej pracy. Jednak po trzech latach, ze względu na problemy zdrowotne, musiała zrezygnować z występowania razem z zespołem. "Wysiadał mi głos z przeforsowania, gdyż z Partitą śpiewaliśmy mnóstwo chórków na wielu festiwalach" - wyjaśnia Alicja Majewska. W związku z tym, że na dobre złapała już bakcyla do śpiewania, nie chciała z tego rezygnować i dziś śmiejąc się, przyznaje, że została zmuszona robić karierę solową. W 1975 roku pojechała na opolski festiwal, zdobywając główną nagrodę za utwór "Bywają takie dni". Ten występ otworzył jej drzwi do wielkiej kariery - zaczęły się liczne koncerty w Polsce i zagranicznych krajach, wywiady, nagrania.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Alicja Majewska / Fot. Jacek MarczukOd początku swojej solowej kariery współpracuje z kompozytorem Włodzimierzem Korczem, który jest też autorem większości jej przebojów. "Dzięki temu, że z nim współpracuję mam to szczęście, że mogę dotykać różnych form" - podkreśla wokalistka. Dwa lata temu wspólnie wydali album z pieśniami sakralnymi, na którym znalazły się utwory nagrywane przez lata z różnych okazji. Obecnie jeżdżą po całej Polsce i w duecie, a czasem również z towarzyszeniem chóru, koncertują z tym repertuarem. Oprócz tego oczywiście Alicja Majewska wykonuje często swoje największe hity, takie jak "Odkryjemy miłość nieznaną" czy "Jeszcze się tam żagiel bieli", o które zawsze prosi publiczność. I co ciekawe, Włodzimierz Korcz, który skomponował te przeboje, uważa, że obecnie artystka śpiewa je lepiej niż trzydzieści lat temu.

Obejrzyj cały wywiad z Alicją Majewską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla Pani Alicji Majewskiej wraz z szczerymi życzeniami spełnienia wszystkich marzeń i realizacji planów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicja jest miłością nieznaną... tajemniczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.