Facebook Google+ Twitter

PIOSENKI ANNY GERMAN: śpiewa Małgorzata Krzysica

"Uśmiechaj się do każdej chwili" i każdej piosenki Anny German! Piosenki tej wokalistki zaśpiewa aktorka i wokalistka Małgorzata Krzysica w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w dniu 11 stycznia 2014 o godz. 19. Nie przegapcie!

Okładka płyty. Na zdj. Małgorzata Krzysica / Fot. http://www.artsart.pl/malgorzata.krzysica.html

PIOSENKI ANNY GERMAN ŚPIEWA GWIAZDA KRAKOWSKIEGO TEATRU LUDOWEGO
MAŁGORZATA KRZYSICA
Małgorzata Krzysica – podczas niezwykłego styczniowego wieczoru - zaśpiewa największe szlagiery Anny German.
W programie usłyszycie między innymi takie przeboje, jak: „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona”, „Księżyc i róże”, „Tango d’ Amore”, „Człowieczy los” i wiele innych piosenek, które przywołają najpiękniejsze wspomnienia.
Artystka zaśpiewa także kilka piosenek ze swojego albumu „A jednak miłość” oraz premierowe utwory z autorskiego albumu „Yavmir”.
Wyjątkowe połączenie talentu i uroku Małgorzaty Krzysicy z doskonałymi aranżacjami muzycznymi sprawią, że odbędziecie Państwo w TeatrzeVIS a VIS niepowtarzalną podróż sentymentalną do świata piosenek Anny German.

afisz występu / Fot. archiwumCzas trwania programu: około 90 min

MAŁGORZATA KRZYSICA - pochodząca z Krakowa aktorka, wokalistka, pedagog, reżyser - w 1988 roku ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego. Jej przedstawieniem dyplomowym była „ Iwona księżniczka Burgunda ” Witolda Gombrowicza – spektakl pod kierunkiem i w reżyserii Jerzego Stuhra
Jak sama podkreśla – studiowała pod okiem najlepszych nauczycieli – zarówno tych z przedwojennej szkoły aktorstwa, jak i mistrzów współczesnego pokolenia artystycznego: Jana Peszka, Jerzego Treli, Waldemara Śmigasiewicza, Macieja Wojtyszki, Krzysztofa Globisza i innych. Już wtedy jej szczególnie ulubionym przedmiotem była piosenka, której uczył znakomity aktor i wokalista - prof. Mieczysław Grąbka, a także świetny muzyk i klezmer - Lesław Lic.Małgorzata Krzysica / Fot. http://www.artsart.pl/malgorzata.krzysica.html

Po studiach grała na scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie i równocześnie śpiewała w Kabarecie Jama Michalina obok Agnieszki Mandat ,Tadeusza Huka i Mariana Dziędziela, a także pojawiała się na scenie obok takich legend piosenki aktorskiej jak Marta Stebnicka, czy Halina Kwiatkowska.

Pracowała w krakowskich teatrach: Teatru Bagatela i Teatru Ludowego, z którym związała się na stałe, współpracując ze swoim ulubionym profesorem, reżyserem i twórcą wybitnych przedstawień na tej scenie - Jerzym Stuhrem.
Obecnie można ją zobaczyć między innymi w spektaklach: „ Gąska ” , "Prywatna klinika" i "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna " w reżyserii Tomasza Obary Aktorka Małgorzata Krzysica / Fot. Teatr Ludowy w Krakowie
.

W listopadzie 2007 roku ukazała się pierwsza płyta Małgorzaty Krzysica „ A JEDNAK MIŁOŚĆ”.
Do realizacji tego projektu zaprosiła swoich najbliższych przyjaciół z estrady i sceny: Janusza Radka, Macieja Maleńczuka, Jacka Wójcickiego, Muńka Staszczyka i Jacka Zielińskiego.
Razem z nimi zaśpiewała przepiękne, nastrojowe duety i piosenki, które kojarzy kilka pokoleń w Polsce.

W 2009 roku M. Krzysica wydała drugą solową płytę „EURYDYKI”. To jej ukłon w stronę Anny German.


Znakomite teksty i muzyka tej klasy kompozytorów co Katarzyna Gaertner sprawiły, że niezapomniane melodie „ Tańczących Eurydyk ” i „ Balu u Posejdona ” na nowo chwytają za serce. Anna German / Fot. www.polskieradio.pl oto fragmenty tekstów:

Tańczę w twych ramionach,
Wszystko z oczu znika
w wibrującym barw tumanie,
Tylko uporczywe granie
Mówi, że to tobą jest oczarowanie.Uśmiechaj się
Do każdej chwili uśmiechaj
Na dzień szczęśliwy nie czekaj
Bo kresu nadejdzie czas
Nim uśmiechniesz się chociaż razAktualnie artystka zakończyła prace nad trzecią autorską płytą zatytułowaną „ YAVMIR”, która ukaże się już wkrótce.

PIOSENKI ANNY GERMAN ŚPIEWA GWIAZDA KRAKOWSKIEGO TEATRU LUDOWEGO MAŁGORZATA KRZYSICA;
KONCERT W:

11.01.2014 (sobota) – godz. 19:00

MCDiS – Niepołomice, ul. Zamkowa 4

Bilety: tel. 12 357 34 65 www.mcdis.pl kontakt@mcdis.plhttps://www.youtube.com/watch?v=lZxs6ECD6w4 piosenka 'Człowieczy los'
https://www.youtube.com/watch?v=kT7wpDYuQpM piosenka "Tak mi źle"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Także tu jest wątek interpretacji piosenek Anny German

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.