Facebook Google+ Twitter

Piosenki Anny Jantar zabrzmią w Bydgoszczy

Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich "Pejzaż bez Ciebie" jest dwudniową imprezą cykliczną, w tym roku zaplanowaną na 27 i 28 października.

Plakat reklamujący imprezę. / Fot. materiały prasoweCelem festiwalu jest przypomnienie najwybitniejszych polskich twórców. W minionych latach festiwal dedykowany był Krzysztofowi Klenczonowi (2005) i Mieczysławowi Foggowi (2006). W tym roku organizatorzy postanowili festiwal zadedykować Annie Jantar - niezapomnianej wykonawczyni, odkrywających piękno ludzi i świata.

Jak co roku odbędzie się konkurs na interpretację piosenek artysty, któremu Festiwal jest poświęcony. Preeliminacje odbyły się dzisiaj w Bydgoszczy.

Konkurs dla młodych wykonawców, odbędzie się natomiast 27 października o godz. 19 w Sali Kameralnej Opery Nova, wstęp jest wolny. Laureat tego konkursu otrzymuje nagrodę w wysokości 20 tys. zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Dodatkową nagrodą dla laureata konkursu jest występ u boku gwiazd polskiej sceny w telewizyjnym koncercie galowym.

Koncert galowy dla Programu 2 Telewizji Polskiej odbędzie się 28 października o godz. 19 i będzie spektaklem muzycznym poświęconym Annie Jantar. Wezmą w nim udział największe gwiazdy polskiej estrady, między innymi: Ewelina Flinta, Halina Frąckowiak, Tatiana Okupnik, Krzysztof Kiliański, Kasia Kowalska oraz... córka Anny Jantar Natalia Kukulska.

Koncert poprowadzi znakomity polski poeta, bard i konferansjer, Andrzej Poniedzielski.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) To może Ty lub Marika będziecie na festiwalu i napiszecie o nim ... ?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za opisanie wydarzenia, które ja również miałam w zamiarze przedstawić czytelnikom W24 ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż dziwne, ze Kukulska wystąpi. Ona przecież jest taka "anty" na wszelkie tego typu imprezy o jej matce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.