Facebook Google+ Twitter

Piosenki Mieczysława Fogga w zamkowej scenerii

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-05-21 11:19

24 maja o godz. 17.00, na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, odbędzie się koncert "Świat wtedy był różowy…".

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fogg_Mieczyslaw.jpg#filePodczas koncertu przybyli goście usłyszą piosenki Mieczysława Fogga i nie tylko...

Piosenki Fogga, dla którego komponowali wybitni polscy twórcy tacy jak np. Jerzy Petersburski czy Władysław Daniłowski, stały się inspiracją do powstania programu muzycznego.

Chcąc nadać nowe brzmienie dawnym utworom, artyści wykorzystują, ciekawe pod względem harmonicznym i melodycznym, piosenki Fogga, wprowadzając do nich elementy improwizacji i jazzowej harmonii. Starano się zaaranżować je tak, by brzmiały świeżo, przy jednoczesnym zachowaniu ich niepowtarzalnego klimatu w stylu retro. Tym sposobem, „Co nam zostało z tych lat”, „To ostatnia niedziela”, „W małym kinie” i inne kompozycje, zaaranżowane przez pianistę Dawida Troczewskiego, zyskały nowe brzmienie.Wszystkie utwory utrzymane w charakterze tanga i swingu wykonywane są przez kwartet jazzowy wykorzystujący nietypowe instrumentarium. Ciepłe brzmienie akordeonu, wysmakowane tło harmoniczne fortepianu w połączeniu z sekcją rytmiczną i wirtuozerią wszystkich muzyków, to tylko niektóre atuty tego projektu.

Dzięki przedsięwzięciu, nieco już zapomniane dawne piosenki, zaczęły „żyć na nowo”, stają się bliższe nawet młodemu pokoleniu, które wcześniej nie słyszało o ich istnieniu.

Wystąpią:
Dawid Troczewski - fortepian, aranżacje
Jarek Buczkowski - akordeon
Zbigniew Wrombel - kontrabas
Marcin Jahr - perkusja
Jacek Kotlarski (gościnnie) - wokal

Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.