Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10301 miejsce

Piosenki weselne idealne na rozwód

"Szukaj mnie w zawodu łzach, bo ja go nie kocham, taka jest prawda...". Biorąc pod uwagę treść utworów wybieranych na wesele, Polacy powinni być mistrzami w organizowaniu imprez rozwodowych, coraz popularniejszych na Zachodzie.

 / Fot. Łukasz Szostek PAPPodczas przygotowań do ślubu i uroczystości weselnych narzeczeni zabiegają niemal o każdy detal. I słusznie, wszak to okoliczność, która przynajmniej w założeniu, nie ma prawa się powtórzyć. Suknia i garnitur szyte na miarę, precyzyjnie wygrawerowane obrączki, dobrany odcień płatków kwiatów do wiązanki oraz lista weselnych hitów, misternie skompilowana z tych usłyszanych na weselach wcześniej zaobrączkowanych par. Zatem obowiązkowo te zawierające w tekście słowa "ślub", "welon" i jeszcze coś o miłości. Tym sposobem w czołówce plasuje się Windą Do Nieba, w której choć niosą suknię z welonem to pani młoda żali się idolowi: ja go nie kocham, taka jest prawda. Pan główną rolę gra w każdym śnie, ale dziewczyna przez świat nie może iść całkiem sama zaś w kolejnej zwrotce wprost kpi z ceremonii zaślubin: gości tłum coś fałszywie odśpiewa, złoty krążek mi wcisną na rękę i powiozą mnie windą do nieba.

Niestety, czytanie ze zrozumieniem (a co dopiero słuchanie!) jest zmorą Polaków, więc nie zaskakuje przypadek świeżo upieczonej mężatki, która dopiero podczas oglądania filmu ze swojego wesela, zapytana przez koleżankę, czemu wybrała taki utwór na pierwszy taniec, zastanowiła się nad jego treścią, po czym się rozpłakała.

Równie popularna na weselach, piękna piosenka Edyty Geppert Szukaj mnie wymieniana jest często na forach na liście piosenek dla nieszczęśliwie zakochanych. Nie bez kozery, gdyż wystarczy się wsłuchać, by zauważyć, że jest ona wołaniem zagubionej kobiety: Szukaj mnie(...) Bo nie wiem sama kiedy się odnajdę. Wśród siedmiu dni tygodnia jednakich tak, w tańczących deszczu kroplach, zawodu łzach, po lustra obu stronach, w nowych wciąż marzeniach, gdzie jestem, gdzie mnie nie ma, już nie bardzo wiem. Jeśli zawiedzenie i monotonia życia mają przyświecać młodym w dniu ślubu, to aż strach pomyśleć, co będzie później.

Oczywiście, można zakładać, jak mówią słowa piosenki z repertuaru Anny Jantar, że Nic nie może przecież wiecznie trwać, co zesłał los trzeba będzie stracić, za miłość też przyjdzie kiedyś nam zapłacić. Jednak czy koniecznie trzeba to podkreślać w tak wyjątkowym dniu? Przynajmniej ze względu na młodą małżonkę warto się zastanowić przed chóralnym, zadedykowanym koledze: Nie da Ci tego ojciec, nie da Ci tego matka co może dać Ci dzisiaj, Twa bliska Sąsiadka.

Aczkolwiek, jeśli przyszła żona życzy sobie usłyszeć Miał być ślub czy Małgośka, to pewnie i Sąsiadka ucieszy. A szkoda. Jest przecież tyle innych, wspaniałych optymistycznych piosenek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Piter Pilovs
  • Piter Pilovs
  • 23.11.2010 15:44

nie przesadzajmy, podane utwory są melodyjne wpadają w ucho i większość gości zna przynajmniej fragment...i co robi? ano śpiewa, śpiewając dobrze się bawi utorzsamia się z przyjęciem i o to w tym wszystkim chodzi, aby się dobrze bawić i pamiętać .Wesele to nie koncert, kto analizuje tekst?? sądze, że szukamy dziury w całym, albo piszemy aby pisać, tylko po co ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i oczywiście jesteś szalona i wszyscy Polacy to jedna rodzina oraz miała matka syna. To widzę jest standard ostatnio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No fakt faktem, ze te niektóre piosenki są straszne- zwłaszcza jak na pierwszą piosenkę. Szczególnie już wspomniana "Windą do nieba"- zupełnie nietrafiony wybór na wesele. Moja córka miała jakąś angielską piosenkę, ale ile się naszukała wokalistki i zespołu muzycznego na wesele, żeby jej to wykonali
http://www.agnesbi.com/band.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moi młodzi wybrali http://www.tekstowo.pl/index.php/tekst/Lenny_Kravitz/I_Belong_To_You Polecam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a jak dla mnie te utwory są ok, bo przecież chodzi o dobrą zabawę, a nie interpretowanie tekstów, a chyba nie ma przesądu, że przy jakiej 1 piosence zatańczysz na swym weselu, tak będzie wyglądało twoje małżeństwo? :) wspomniane piosenki są kultowe, "już mi niosą suknię z welonem" znajdzie się i na moim przyjęciu weselnym (w swoim czasie oczywiście)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, szczególnie na wiejskich weselach "Windą do nieba", bo winda to coś nowoczesnego! Koszmar, ale ludzie najczęściej są bezrefleksyjni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.