Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4433 miejsce

Piosenki z przekazem - odcinek 2: Guns N' Roses "Don't Cry"

Co zrobilibyście gdyby nagle Wasza ukochana powiedziała Wam "do widzenia"? Axl Rose rozpłakał się. Potem w ciągu kilku minut napisał wzruszające wyznanie miłości. Wyznanie, które było zarazem pożegnaniem.Okładka singla "Don't Cry" z 1991 roku / Fot. Guns N' RosesPo latach lider Gunsów zdradził historię "Don't Cry". Jemu i koledze z zespołu, Izziemu Stradlinowi podobała się ta sama dziewczyna. Nie odwzajemniała uczuć Axela, dlatego postanowiła się z nim pożegnać raz na zawsze. Gdy doszło do ich ostatniej rozmowy przed rockowym klubem, Axel usiadł i zaczął płakać. Wtedy ukochana miała do niego powiedzieć "Don't Cry". Te dwa słowa stały się inspiracją do napisania tekstu całej piosenki. Następnej nocy Rose spotkał się z Strandlinem i w ciągu 5 minut napisali rockową balladę.

Utwór rozpoczyna czuły zwrot do ukochanej. Autor prosi, by mówiła łagodnie, ponieważ przeczuwa, że ma mu coś złego do powiedzenia. Widzi coś niepokojącego w jej oczach ("There's something in your eyes"). Dziewczyna smutno opuszcza głowę. Wreszcie po raz pierwszy pada prośba, by nie płakała ("Don't Cry"). To pierwsze "Don't Cry" jakby wyrywa się sprzed refrenu. Mężczyzna woli nie słyszeć tego, co ma mu za chwilę powiedzieć jego ukochana. Dobrze wie, co ma się za chwile wydarzyć.

Refren to już trzykrotne błaganie ukochanej, by nie płakała dziś w nocy. Pada również wyznanie "I still love you baby" (Wciąż Cię kocham, skarbie).

W drugiej zwrotce powraca nadzieja, że romantycznymi wyznaniami jednak uda się przekonać ukochaną. Podmiot prosi, by dziewczyna dała mu ostatni szept, znak lub pocałunek, zanim powie mu "do widzenia". Deklaruje, że wciąż będzie o niej myślał i pamiętał o chwilach, które razem spędzili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jozin z bazin
  • jozin z bazin
  • 05.09.2011 21:33

Axla, nie Axela... i Don't Cry jest tez z innym tekstem (alt. lyrics)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wlasnie o takich przezyciach trzeba pisac , spiewac . Czuc w piosence szczeros i bol szczegulnie na koncu , to rozpacz ukochanego . Takie piosenki moga uratowac zycie niejednej osobie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.