Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1269 miejsce

Piosenki z przekazem - odcinek 5: Eric Clapton "Tears in Heaven"

Czteroletni syn Erica Claptona mieszkał z ojcem w apartamentowcu na 53 piętrze. Miał w zwyczaju podbiegać do okna, by przywitać w nim tatę. Jednak tym razem sprzątaczka nie domknęła okna. Chłopiec wypadł. Zginął na miejscu.Wydarzenia te rozegrały się w Nowym Jorku, w marcu 1991 roku. Clapton nie mógł pogodzić się ze śmiercią syna. Dlatego w tym samym roku napisał utwór "Tears in Heaven". Wyraził w nim swój ból. Piosenka jest ostatnią rozmową ojca z synem.

Rozpoczyna się zwrotem do czterolatka. Clapton pyta, czy jego syn rozpozna go, czy wszystko wróci do normy, gdy spotkają się razem w niebie. Eric mówi, że musi być teraz silny i mimo wszystko iść dalej. Doskonale zdaje sobie sprawę, że póki co, on pozostał tutaj, na ziemi. Jego miejsce nie jest jeszcze w niebie.

W dalszej części rozwija swoje wątpliwości czy czterolatek będzie w stanie poznać w niebie swego ojca. Pyta: "Would you hold my hand if I saw you in Heaven? Would you help me stand if I saw you in Heaven?" (Czy chwycisz mnie za rękę, gdy spotkamy się w niebie? Czy pomożesz mi się podnieść, gdy spotkamy się w niebie?). Clapton jest przekonany, że nie otrząśnie się z tej straty aż do końca życia. Dopiero śmierć i spotkanie z synem w niebie, da mu ukojenie, pozwoli mu się podnieść. Równocześnie wie, że teraz musi odkryć nowy sposób na życie bez syna. Znaleźć swoją nową drogę przez noce i dnie.

Autor wskazuje także na niszczące działanie czasu. Czasu, który może złamać każdego. Czasu, który może rzucić cię na kolana. I wreszcie czasu, który może złamać ci serce. Pyta swego słuchacza, czy on sam błagał już kiedyś czas o cofnięcie.

Czasu nie można jednak cofnąć. Jest pewien, że jedyna otucha znajduje się za
drzwiami nieba. Śpiewa "I know there'll be no more tears in Heaven" (Wiem, że tam w niebie nie będzie nigdy więcej łez). Nikt, ani on, ani jego synek nie będą już cierpieć, gdy znów się spotkają.

Piosenka kończy się powtórzonym wersem "Cause I know I don't belong here in Heaven" (Ponieważ wiem, że nie należę jeszcze do nieba). To powód dlaczego Clapton wie, że nie może się po prostu poddać i musi żyć dalej. Niebo jest słodkie, daje ukojenie, zwraca syna, ale jeszcze nie teraz...

Piosenki z przekazem - odcinek 1: Metallica "The Unforgiven"


Piosenki z przekazem - odcinek 2: Guns N' Roses "Don't Cry"


Piosenki z przekazem - odcinek 3: Bob Marley "Buffalo Soldier"


Piosenki z przekazem - odcinek 4: Dire Straits "Brothers in Arms"Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kontrowersyjny to może być "Angel of Death" Slayera, a nie "Tears in Heaven" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten utwor jak dla mnie , tresc jest tak jak piszesz jasna,ale sama muzyka nie pasuje szczerze nic w niej nie znalazlem ze spiewa o smierci swego syna , raczej mi to przypomina cos w rodzaju jakis dylemat smutek ale nietak bliski a wogule ta muzyka mi nie odpowiada bardziej namawia do smierci pod przykrywka nieba , budzi we mnie duze kontrowersje . Mozez mi powiedziec ze sie nie znam ale takie mam odczucia.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.