Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17312 miejsce

Piosenki z przekazem - odcinek 6: Dio "Rainbow in the Dark"

Historia jednej tęczy, co zniknąć w ciemnościach nie chciała. Mówi o samotności, odrzuceniu, walce i złudnych nadziejach. Lider zespołu Dio zdradził, że "Rainbow in the Dark" doskonale oddawał jego uczucia po odejściu z Black Sabbath.Ronnie James Dio był wokalistą Black Sabbath do 1982 roku. Wówczas w legendarnej grupie doszło do rozłamu. Większość fanów nie popierała Dio, który dążył do zmiany brzmienia całego zespołu. Pozostała część bandu również okazała się w tej kwestii bezkompromisowa. Dlatego wraz z dotychczasowym perkusistą Black Sabbath założyli własny zespół o nazwie Dio.

 / Fot. mikebaird (Flickr CC BY 2.0)Piosenkę rozpoczyna fatalistyczne wyznanie: "When there's lightning you know it always brings me down" (Gdy pojawia się piorun - zawsze uderza we mnie). Dalej słyszymy, że podmiot jest zagubiony i płacze, by wywołać magię, by dokonać czegoś niezwykłego, by odmienić swój nieunikniony los. Los znikającej w ciemnościach tęczy. Jednak magia tańczy wokół światła, a on już dawno temu zgubił się w cieniach nocy. Podobnie jak gubi się tęcza, gdy zapada zmrok. Światło to dla niej jedyna nadzieja na przetrwanie ciemnej nocy.

W refrenie tęcza zostaje skazana na rozpłynięcie się w mroku. "No sign of the morning comming" (Nie ma znaku, wskazującego że nadejdzie ranek). Teraz podmiot czuje się "like rainbow in the dark" (jak tęcza w ciemności). Ogarnia go zagubienie, niepewność, świadomość, że nie pasuje do otoczenia, jak pełna kolorów tęcza do czarnego nieba.

Strachy, lęki i obawy zostały porównane do demonów, które nigdy nie pozwalają odejść i nigdy nie chowają się głęboko. Najgorsze jest to, że najczęściej pozostajemy z nimi sami. Nie ma obok nas nikogo, kogo byśmy znali. Pojawia się także poetycki fragment:

You're just a picture (Jesteś tylko obrazem)
you're an image caught in time (obrazem zatrzymanym w czasie)
We're a lie you and I (Jesteśmy kłamstewm - Ty i ja...)
We walk on without a rhyme (Jesteśmy słowami bez rymu)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chyba już pisałam, że jestem bardzo wdzięczna za ten cykl, drogi autorze. Przyjemna lektura. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragedia ludzi zwiedzonych. ses nie istnieje wszystko jest bezsesu itd. wiec po co sie meczyc samobojstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.