Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18139 miejsce

Piotr Adamczyk zagrał historyka sztuki. Film "Tytanowa biel" zostanie pokazany na festiwalu w Montrealu

Piotr Adamczyk wystąpił w filmie Piotra Śmigasiewicza "Tytanowa biel". Obraz będzie walczył o nagrodę na 40. Festiwalu Filmowym w Montrealu. Plakat do niego stworzył Andrzej Pągowski.

 / Fot. materiały prasoweGłówny bohater „Tytanowej bieli” Dominik, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmujący się historią sztuki, na zlecenie profesora, wyrusza do Porto Ercole, by zebrać materiał o najbardziej tajemniczym okresie życia Caravaggia. Gdy poznaje Silvię i miejscowego księdza Paolo, niespodziewanie staje się częścią kryminalnej intrygi, krok po kroku odkrywając skrzętnie skrywaną tajemnicę niepozornego miasteczka. Okazuje się, że świat sztuki, który Dominik znał do tej pory, nie jest tym, czym mógł się wydawać.

Obraz w reżyserii Piotra Śmigasiewicza jest polską produkcją z międzynarodową obsadą. W głównej roli zobaczymy Piotra Adamczyka. W pozostałych rolach występują: Luca Calvani ("Kryptonim U.N.C.L.E.”), Alessandra Mastronardi ("Zakochani w Rzymie"), Torsten Voges („Big Lebowski”), Gedeon Burkhard („Bękarty Wojny”) oraz Daniel Olbrychski i Paulina Holtz. W filmie, oprócz oryginalnej muzyki skomponowanej przez Pawła Mykietyna, usłyszymy utwory włoskiego kompozytora Carlo Gesualdo da Venosa, rówieśnika Caravaggia (XVI w.). Mocnym atutem filmu są też wyjątkowe zdjęcia, za które odpowiada Arkadiusz Tomiak.

Plakat do filmu "Tytanowa biel" zaprojektował Andrzej Pągowski, autor ponad 1000 plakatów i laureat prestiżowych nagród, między innymi na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles oraz Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago. W jego portfolio znajdziemy plakaty do filmów najwybitniejszych polskich reżyserów jak „Amator” Krzysztofa Kieślowskiego, „Miś” Stanisława Barei, „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy, „Ręce do góry” Jerzego Skolimowskiego czy „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Film ma same atuty. Tak wynika z tekstu powyżej… Poczułam się zachęcona do osobistego sprawdzenia…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istny kameleon. (Nie) święty - (och) Karol ;)
Teraz rola Indiany Jonesa w nowym wcieleniu....
Do perfekcji brakuje tylko ról kameleona w jednym filmie. I to nie braci blizniaków! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.