Facebook Google+ Twitter

Piotr Andrzejak: Jazdy po pijanemu nie daruję nikomu!

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2009-11-25 14:53

Piotr Andrzejak z Sieradza, który wsławił się tropieniem pijanych kierowców, a po naszych publikacjach z racji swojej nieugiętej postawy został okrzyknięty mianem "mściciela", doprowadził przed oblicze sądu drugiego delikwenta.

 / Fot. screenMężczyzna, którego wyłapał, gdy ten jechał autem, praktycznie śpiąc na kierownicy, długo nie będzie mógł usiąść nie tylko za kółko, ale też choćby na rower. Dostał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów przez trzy lata.

- Dla mnie jeżdżący pod wpływem alkoholu to pospolici mordercy i z takiego paragrafu należałoby ich osądzać. Może to w końcu wpłynęłoby na trzeźwość umysłu kierowców, by nie siadali za kółkiem po kielichu - uzasadnia swoją nieugietą postawę Piotr Andrzejak. - Wziąłem to sobie za punkt honoru choćby ze względu na moje kilkunastoletnie doświadczenie ratownika medycznego. Widziałem zbyt dużo wypadków, spowodowanych przez pijanych, w których ginęły też dzieci. Dlatego nie toleruję zachowań sprawców.

Ostatnią osobą, która się o tym przekonała, był 60-letni Kazimierz P. Zamroczony alkoholem sieradzanin ponad rok temu w pewne niedzielne popołudnie prawie staranował samochód Piotra Andrzejaka. Gdy ten zobaczył, że kierowca praktycznie leży na kierownicy, natychmiast zadzwonił na policję i pojechał za delikwentem. Ryzykował nawet mandatem, przejeżdżając na czerwonym świetle przez skrzyżowanie, by nie zgubić opla Kazimierza P. Ten zaparkował pod swoim blokiem i wtedy zatrzymali go policjanci. Miał w organizmie 2,7 promila. Do tego jechał bez dokumentów.

Autor: Paweł Gołąb

Czytaj dalej na stronie dzienniklodzki.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Piotrze, obywatelska postawa godna pochwały. W naszym kraju jest jeszcze znieczulica na tego typu zachowania - niestety;/ Życzę Ci abyś nie musiał tego robić za często.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za podany dalej przykład - może nie adekwatny), ale muszę to powiedzieć: Niektórym się nie podoba, że opiekuję się bezdomnymi kotami. Czy to ma oznaczać, że powinnam przestać się opiekować tymi zwierzakami? Robię po prostu swoje i tyle. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :)
A ja też jestem za tym by pozostał art. Popieram panie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A którym się nie podoba? - bo to ciekawe - Panie Piotrze. Robi Pan kawał świetnej roboty. Przedkładam wniosek przeciwny: Proszę Redakcje o nie usuwanie tego materiału pod żadnym pozorem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy musi wszystkim się podobać?

Ja sobie cenię to, co robisz. I to bardzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga redakcjo bardzo proszę o usuniecie ten materiał z blogu, nie wszystkim naszym autorom podoba się to co robię. Pozdrawiam Piotr Andrzejak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.