Facebook Google+ Twitter

Piotr Barszczowski - o tym człowieku jeszcze usłyszycie....

Ma 35 lat, jest laureatem szeregu prestiżowych konkursów plastycznych. Jego gwiazda zaczyna świecić nawet po drugiej stronie oceanu. Od 6 lipca (do końca wakacji) prace artysty będzie można obejrzeć w Pijalni Głównej w Krynicy.

projekt plakatu dla festiwalu w Krynicy / Fot. Piotr Barszczowski"O tym człowieku jeszcze usłyszycie". Zaledwie kilka dni po tych słowach jednego z historyków sztuki Piotr Barszczowski otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Ottawie. Urodził się w 1972 r., ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie oraz historię sztuki sakralnej na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Specjalizację robi na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Plastycznych. W Tarnowie prowadzi Pracownię Projektów Plastycznych SYMBOL.

Co kilka miesięcy albo wygrywa jakiś konkurs plastyczny, albo przynajmniej otrzymuje wyróżnienie. Już w roku 1995 zajął 1. miejsce w konkursie komputerowej grafiki użytkowej "YEA 95" w Poznaniu. Dwa lata później otrzymał wyróżnienie w konkursie "Corel World Design" w Kanadzie. W styczniu tego roku - wyróżnienie w konkursie fotograficznym firmy PENTAX.

projekt plakatu dla festiwalu w Krynicy / Fot. Piotr BarszczowskiBarszczowsk łączy grafikę komputerową z malarstwem i fotografią cyfrową. "Jego obrazy są niezwykle interesującą syntezą tradycji i nowoczesności....sięgnięcie po technikę nawiązującą do dokonań witrażystów, a także znaną z popularnego malarstwa na szkle, w sposób twórczy i nowy - jest oryginalną próbą zmierzenia się z kreowanym światem piękna i chęcią nadania mu odrębnego, własnego wyrazu" - pisze historyk sztuki Kazimierz Świć.

projekt plakatu dla festiwalu w Krynicy / Fot. Piotr BarszczowskiOd 6 lipca do końca wakacji twórczość Barszczowskiego można zobaczyć w Krynicy (Górskiej). Na szklanej ścianie frontowej Pijalni Głównej wisieć będzie 20 prac o wymiarze 1mx1m, wydrukowanych dwustronnie na bezbarwnych płytach. Wernisaż rozpocznie się 10 lipca o godzinie 19.00. Obok
projekty Barszczowskiego dwóch plakatów dla krynickich festiwali. Oryginalna twórczość tarnowskiego artysty wskazuje na to, iż rzeczywiście możemy o nim usłyszeć w przyszłości dużo dobrego.projekt plakatu dla festiwalu w Krynicy / Fot. Piotr Barszczowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.