Facebook Google+ Twitter

Piotr Dolny z Sosnowca

Piotr Dolny z Sosnowca, 30-latek z porażeniem mózgowym, narodził się na nowo dzięki… internetowi.

Piotr Dolny / Fot. Agnieszka SadowskaNazywam się Piotr Dolny. Mam 30 lat. Jestem jedynakiem, inwalidą pierwszej grupy. Mieszkam z rodzicami w Sosnowcu, woj. śląskie. Urodziłem się z dziecięcym porażeniem mózgowym - mam niedowład nóg i prawej ręki. Poruszam się na wózku inwalidzkim.

Niektórzy z Państwa mnie już znają z kontaktów e-mailowych, a Ja miałem przyjemność nielicznych z Państwa poznać osobiście. Cieszę się, że spotkałem na swojej drodze tylu dobrych ludzi, którzy wspierają moje działania.

Moi Kochani, dzięki Waszej ofiarności udało mi się wiele osiągnąć. Mam pracę, wiem, co chcę robić. Jako osoba niepełnosprawna marzyłem o usamodzielnieniu się. W 2005 roku rozpocząłem z grupą przyjaciół akcję "Samodzielność", czyli zbiórkę środków finansowych na zakup i dostosowanie mieszkania dla potrzeb osoby niepełnosprawnej. Nigdy bym nie pomyślał, że dzięki Wam moje działania przybiorą aż taki wymiar. Zaczęło się od wózka, na który zbieraliśmy pieniądze, a teraz dzięki Wam stoję u progu budowy wzorcowego Domu, bez barier architektonicznych, w pełni przystosowanego dla potrzeb osoby niepełnosprawnej. Powstanie w nim Fundacja, która pokaże osobom w podobnej, czy trudniejszej nawet sytuacji, że nie możemy się poddawać. Na mojej drodze znaleźli się ludzie, którzy we mnie uwierzyli i włączyli się w moją akcję.

Mam nadzieję, iż powołując fundację będzie mi dane podziękować za to, że znalazło się wielu, którzy we mnie uwierzyli i mi pomogli. Pragnę coś po sobie zostawić: dom i mniejsze dzieła, których razem dokonamy. Wierzę w to i proszę o dalszą pomoc. Tylko tak w 2012 roku stanie się realny finał akcji, czyli otwarcie Domu. Dziś już wiem, że są dobrzy ludzie, i że kwota 100 tys. zł nie jest nieosiągalna. Zapraszam do odwiedzania mojej strony WWW, na której będziemy opisywać postępy prac, by Państwo wiedzieli, na jakim etapie działań jesteśmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pozdrawiam raz jeszcze;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Walcz dalej ! Warto...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super filmik na You Tube:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam i pozdrowienia dla Piotra .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymam kciuki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.