Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26250 miejsce

"Piotr Duda w stanie wojennym ochraniał radio i telewizję" - oskarża marszałek Borusewicz

„Przewodniczący Piotr Duda, w stanie wojennym stał po drugiej stronie i ochraniał z dywizją powietrzno-desantową radio i telewizję” – mówi Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

 / Fot. PAP„NSZZ „Solidarność" zmieniła się tak, jak zmieniła się Polska. Dzisiaj symbolem „Solidarności" wymachuje się przy byle okazji i przez to ten symbol traci na znaczeniu” – mówi Bogdan Borusewicz w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Jak twierdzi marszałek, niewiele zostało z etosu dawnej „Solidarności” i z jej tradycji, a już chichotem historii można nazwać fakt, że szefem Solidarności jest dziś Piotr Duda, człowiek, który w stanie wojennym stał po drugiej stronie barykady i wraz z dywizją powietrzno-desantową ochraniał radio i telewizję.

Może to właśnie tłumaczy powody, twierdzi Borusewicz, dla których możliwa jest współpraca „Solidarności” z OPZZ, poprzednio nie do pomyślenia.

Wg Borusewicza, Duda buduje swoją pozycję polityczną na plecach związku, a w odpowiednim momencie, podobnie jak wcześniej zrobił to Janusz Śniadek, trafi na listy wyborcze PiS.

Dla Marszałka Senatu nie do przyjęcia jest fakt, że Duda nazywa premiera demokratycznego państwa kłamcą i tchórzem. "Moja „Solidarność" nawet dyktatorów komunistycznych tak nie nazywała, bo dążyliśmy do dialogu i proponowaliśmy swoje rozwiązania problemów społecznych" - tłumaczy Borusewicz.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

J.Kaczynski miał na myśli Dudę mówiąc:tam gdzie stało zomo"Ale mu się prawda wypsnęła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Borusewicz podobnie jak Wałęsa sprzedali by własne matki dla osobistych korzyści.
Życiorysy dla tych ludzi pisała bezpieka, a pan Staszewski i jemu podobni świecie wierzą w spreparowane bzdury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu dwa życiorysy :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Borusewicz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Duda_%28zwi%C4%85zkowiec%29

Chichot ? Oczywiście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba komentujący przeczytali tylko tytuł arta :)
Stąd pochopne wnioski.
Borusewicz powiedział :
''Jak twierdzi marszałek, niewiele zostało z etosu dawnej „Solidarności” i z jej tradycji, a już chichotem historii można nazwać fakt, że szefem Solidarności jest dziś Piotr Duda, człowiek, który w stanie wojennym stał po drugiej stronie barykady i wraz z dywizją powietrzno-desantową ochraniał radio i telewizję.''

Chichot historii to oskarżenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie wierzyłam zbytnio w słowa pana Borusewicza. Uważam, że gdyby miał więcej godności nie uczestniczyłby w takich dyskusjach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to właśnie tłumaczy powody, twierdzi Borusewicz, dla których możliwa jest współpraca „Solidarności” z OPZZ, poprzednio nie do pomyślenia

"Moja „Solidarność" nawet dyktatorów komunistycznych tak nie nazywała, bo dążyliśmy do dialogu i proponowaliśmy swoje rozwiązania problemów społecznych" - tłumaczy Borusewicz

Panie marszałku a dzisiaj wg pana dialog nie jest potrzebny?Może pan Duda powinien przy pomocy siły rozwiązywać problemy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twierdzenie, że Piotr Duda w stanie wojennym mając 19 lat ochraniał telewizje i radio z własnej inicjatywy świadczy jak bardzo zakłamanym człowiekiem jest Borusewicz. Podobne oszczerstwa słyszymy od wszystkich PO-wców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Borusewiczem ,że dzisiejsza Solidarność to dziwny twór współpracujący z OPZZ.
Pozbawiony kultury , arogancki .
Nie zgadzam się natomiast z wypowiedzią na temat Dudy .Duda w wieku 19 lat [ był w wojsku ]dostał rozkaz i musiał iść na obstawę .
Może mi ktoś napisze jak miał się zachować inaczej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

nalezy jeszcze dodac,ze Duda mial wtedy 19 lat i byl wcielony do wojska...raczej nie z wlasnej woli...wiec o czym mowa?
Borusewicz powiniwn sie wstydzic takich zarzutow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli to prawda, to powinna być dymisja. Ale trzeba to jakoś potwierdzić, bo często padają jakieś oskarżenia, a potem okazuje się, że to tylko domysły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.