Facebook Google+ Twitter

Piotr Farfał odwołał pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej TVP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-10 15:07

Pełniący obowiązki prezesa TVP Piotr Farfał wydał oświadczenie, w którym informuje, że podjął decyzję o odwołaniu pierwszego posiedzenia nowej Rady Nadzorczej TVP. Swoją decyzję motywuje sporem wokół legalności uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, powołującej członków Rady.

Nie zgadza się z tym przewodniczący Rady Witold Kołodziejski, który powiedział, że mimo deklaracji prezesa Farfała posiedzenie Rady Nadzorczej TVP odbędzie się 16 września.

Przypomniał, że prezes TVP ma obowiązek wyznaczenia terminu posiedzenia Rady Nadzorczej spółki. Nie ma jednak prawa, by termin zebrania przesuwać, lub zebranie odwoływać. Dlatego przewodniczący KRRiT uważa, że nie wydarzyło się nic, co stanęłoby na przeszkodzie zebraniu członków Rady Nadzorczej TVP w wyznaczonym dniu - 16 września.

W oświadczeniu przesłanym do mediów Piotr Farfał napisał, że z powodu sporu, który wynikł w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji między Lechem Haydukiewiczem a pozostałymi członkami, decyzja o powołaniu nowej Rady Nadzorczej może zostać unieważniona. Dlatego, jego zdaniem, należy czekać na orzeczenie niezawisłego sądu w tej sprawie. Farfał zarzuca też uchwale KRRiT, że brakuje w niej elementów umożliwiających identyfikację członków nowej Rady Nadzorczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.