Facebook Google+ Twitter

Piotr Farfał zwolnił kilku dyrektorów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-03 22:55

P.o. prezesa zarządu TVP Piotr Farfał odwołał dzisiaj ze stanowiska prokurenta TVP Pawła Palucha. Powodem tej decyzji, jak napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej TVP, było nieuprawnione powoływanie się przez prokurenta na rzekome stanowisko p.o. prezesa TVP S.A. Piotra Farfała dotyczące kwestii programowych.

W komunikacie zapisano, że Paweł Paluch próbował wymusić na dyrektorze jednej z anten realizację audycji, która nie zyskała formalnej akceptacji zarządu. Piotr Farfał postawił prokurentowi zarzut ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych.

Piotr Farfał odwołał także dyrektorów ośrodków regionalnych TVP w Warszawie, Białymstoku i Lublinie, a także szefa biura kadr i szkoleń Wiesława Zawiślaka.

Wcześniej minister skarbu zamknął Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TVP, kończąc tym samym kadencję Rady Nadzorczej spółki. Pięciu członków rady nie uznało jednak decyzji ministra, bo - jak twierdzą - walne nie mogło zostać nagle zamknięte, skoro 30 czerwca ogłoszono w nim 30-dniową przerwę. W efekcie pięciu członków 9-osobowej Rady Nadzorczej przegłosowało zawieszenie p.o. prezesa Piotra Farfała i przywrócenie w obowiązkach dwóch zawieszonych członków zarządu: Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. Tego pierwszego powołali na stanowisko p.o. prezesa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.