Facebook Google+ Twitter

Piotr Gursztyn: PiS jest zbyt bierny w sprawie reformy emerytlanej

"Tusk był na widelcu. Gdyby opozycja – ze szczególnym uwzględnieniem PiS – oprócz głoszenia bojowych haseł (co też jest potrzebne w polityce) kazała znaleźć swoim ekspertom wszystkie słabe strony projektu, premier miałby przeogromny kłopot" - pisze Piotr Gursztyn.

Platforma Obywatelska oraz premier Donald Tusk, przeżywają największy kryzys od czasów wygranych wyborów w 2007. Od tamtego czasu partia rządząca jeszcze nigdy nie miała tak słabych wyników w sondażach. Różnica między PiS a PO stopniała zaledwie do 5 punktów i gdyby nie odejście ludzi Ziobry, partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby nawet wysunąć się na prowadzenie w rankingu poparcia partii politycznych.

Żeby to jednak osiągnąć nie może popełniać głupich błędów. Doskonałym przykładem jest tutaj sprawa reformy emerytalnej, której przeciwna jest, według różnych badań, 80 proc. społeczeństwa. Do tego projekt PO był przygotowywany w pośpiechu, dlatego jest bardzo słaby pod względem legislacyjnym.

Według Piotra Gursztyna, gdyby PiS celnie wskazało jego słabości mogłoby na tym wiele zyskać. Tym bardziej, że ma do tego w swoich szeregach odpowiednich ludzi.

PiS jednak ciągle prezentuje to są samą nieskuteczną politycznie postawę: "nie, bo nie". Woli organizować uliczne marsze, zamiast merytorycznie pokonać rywala. Do tego PiS jest bardzo niewidoczny w sprawie reformy emerytalnej, to znaczy rzadziej się wypowiada, niż politycy SLD oraz PSL. Ta ostatnia partia jest doskonałym przykładem dla Gursztyna, jak można politycznie skorzystać z tej sprawy: "Waldemar Pawlak, który publicznie wyraził swoją niewiarę w ZUS, stał się nieomal bohaterem narodowym. Ludzie poczuli, że ktoś im uczciwie mówi, jak jest naprawdę. Charakterystyczna była konferencja prasowa, na której Pawlak wystąpił z Tuskiem. Zamiast się kajać za swój postępek, milczał, ale jego promienny uśmiech świadczył, że nie żałuje swych słów na temat ZUS."- pisze publicysta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Inka
  • Inka
  • 01.03.2012 22:03

Jak PiS będzie rządził to przedstawi konkretne plany - póki co rządzi Platforma więc niech kombinują "Matoły."

PiS nie może zdradzać własnych pomysłów, bo POjest tak zarozumiała i głupia partia że i tak tego programu PiS nie przyjmie -- Matoły z PO tak mają!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 01.03.2012 18:26

PiS jest beznadziejną opozycją . Zauważają to nawet pro pisowscy dziennikarze .Gursztyn napisał : PiS siedzi pod jabłonką i czeka aż mu jabłko na głowę spadnie . Wyprowadzanie ludzi na ulicę to pokaz merytorycznej bezradności . Tymczasem zwiozą swoich zwolenników do Warszawy i będą wrzeszczeć populistyczne hasła . Polacy są tymi zadymami [ miesięcznice ] zniesmaczeni . Drugim powodem jest pokazanie siły Ziobrystom , którzy 24 III mają kongres . Kaczyński chciał być lepszy i 14 III wyprowadza ludzi na ulicę . Tylko PO CO ? Dziwią się politolodzy - demagogia wzięła górę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota z okolic Kielc
  • Dorota z okolic Kielc
  • 01.03.2012 17:49

To prawda co pisze red. Gursztyn. Postulaty PSL albo SLD jako alternatywa/dodatkowe rozwiązanie - słychać o nich w mediach. Nawet ostatnimi godzinami Ruch Palikota spotkał się z prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych by omówić przyszłą reformę.

"Nie, bo nie" PiSu - nie można nazwać tego postawą propaństwowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 01.03.2012 15:59

Co by nie zrobiła Platforma to i tak jej to punktów nie przyniesie ! Tak czy siak kaplica !Nie ma wyjścia sami zagnali się w kozi róg!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co oni mogą zrobić?! Pluć populistycznymi słówkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.