Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25547 miejsce

Piotr Guział przypomina o referendum. "Dość bujania... Nas!"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-09 03:34

Mieszkańcy Ursynowa znaleźli w skrzynkach pocztowych ulotki, przypominające im o niedzielnym referendum. Materiały należą do Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, której logo znajduje się po obydwu stronach ulotki.

Ulotka przypominająca o referendum warszawskim / Fot. Łukasz Brzezicki/W24Na ulotce, która wygląda jak miniaturowy plakat wyborczy, burmistrz Piotr Guział patrzy dumnie w oczy oglądającemu. Obok głowy wielkimi literami napisano imię i nazwisko, a pod spodem jego funkcję: lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, nie burmistrz. W prawym dolnym rogu widać frazę, którą Guział mówi do mieszkańców Ursynowa: "Pamiętaj! Referendum 13 października".

Na drugiej stronie, obok prześmiewczego wizerunku HannyUlotka przypominająca o referendum warszawskim / Fot. Łukasz Brzezicki/W24
Gronkiewicz-Waltz można przeczytać, że "HGW musi odejść!" oraz "Dość bujania... Nas!". To w nawiązaniu do obrazka, który przedstawia panią prezydent na siłowni pod chmurką, ćwiczącą przed obiektywami aparatów. WWS przypomina również hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej z 2007 roku - "By żyło się lepiej. Wszystkim".

Dystrybucja takich materiałów przez Piotra Guziała i WWS jest podobna do kampanii, prowadzonej przez Jarosława Gowina. Zanim Gowin ogłosił, że będzie kontrkandydatem Donalda Tuska w wewnętrznych wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej zdążył rozpocząć akcję promocyjną na swojej stronie internetowej, połączoną z kolportażem gazetki z hasłem "GoWIN". Zwlekał również z podjęciem decyzji o kandydowaniu, twierdząc, że chce zmienić Platformę u podstaw, bo jej dobro leży mu na sercu. Piotr Guział pytany o to, czy zamierza startować w wyborach na prezydenta Warszawy nie chce jednoznacznie odpowiedzieć. Nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.10.2013 14:39

@Adam Radzimirski

Referendum to nie wybory. Jeśli popiera pan panią prezydent może pan pójść i oddać głos przeciwko jej odwołaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.10.2013 14:37

@Janusz Kaczmarczyk

Automat wydający numerki nie działał, ale numerki wydawano na parterze w punkcie obsługi klienta. Dlaczego automat nie działał? - nie wiem. ALe ja byłem w Urzędzie o 15:20 i dopisałem się do listy wyborców. Więc nie rozumiem, dlaczego Pana kolega nie zdążył, czekając z numerkiem od 15.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie idę. Wybory są za rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Guział swoim zachowaniem przypomina mi A Leppera " Balcerowicz musi odejść " a po latach niektórzy wołają Balcerowicz wróć . Tak będzie z HGW .
Kandydaci na nowego prezydenta Warszawy mają gęby pełne frazesów z realizacją będzie gorzej .
Wczoraj na wspólnej konferencji wystąpili ci kandydaci. Czysta propaganda !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.