Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14081 miejsce

Piotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!

Piotr Hruszwicki (bas) jest pierwszym polskim śpiewakiem operowym, który wystąpi na Wielkiej Scenie w National Concert Hall. Pojawi się on w najsłynniejszym dziele Verdiego "Trubadur", pod kierownictwem wybitnego dyrygenta Fergusa Sheila.Piotr Hruszwicki zaśpiewa obok takich międzynarodowych sław jak: Michael Wade Lee (Manrico), Miriam Murphy (Leonora), Yasuo Horiuchi (Il Conte di Luna), Imelda Drumm (Azucena), Fergal Curtis (Ruiz), Deirde Masterson (Inez), Cormac Lawlor (An Old Gypsy) czy Brian Gilligan (A Messenger). Nadmienić należy, że do tej produkcji zaprosił Go sam dyrektor artystyczny dublińskiej opery Vivian Coates, po osobistym przesłuchaniu śpiewaka.

Piotr Hruszwicki to utalentowany młody polski śpiewak operowy, który w zeszłym roku zdobył serca międzynarodowej publiczności, poruszającymi wykonaniami pieśni Stanisława Moniuszki. Wielkim sukcesem okazał się także udział Piotra w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Veroniki Dunne w Dublinie, po którym to sama Veronika Dunne publicznie gratulowała wykonawcy występu.

Maestro Piotr Hruszwicki / Fot. Bogdan WęgrzynekWiele gazet pisało wtedy o młodym basie z Polski, który swoim śpiewem zachwycił Sergeia Leiferkusa. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych, słynny rosyjski śpiewak, solista m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, zaprosił Piotra na prywatne spotkanie w National Concert Hall wystawiając znakomite referencje.

Maestro Piotr Hruszwicki w Jednej ze scen operowych / Fot. Bogdan Węgrzynek"Trubadur" zaliczany jest do największych osiągnięć w historii opery. Mistrzowsko skomponowana muzyka, w połączeniu z dramaturgią libretta potrafią poruszyć serce widza. Wspomniane dzieło, z uwagi na ogromne trudności wykonawcze, zobaczyć i posłuchać na żywo można niezwykle rzadko.

Więcej informacji na stronach internetowych:
Lyricoperaproductions.com oraz Piotrhruszwicki.com

Autorzy Wiadomości24.pl polecają na Facebooku:
Alicja Węgorzewska-Whiskerd będzie gościem "Podwieczorku z W24"
Kaczyński w książce: Komorowski jest fałszywym hrabią, Tusk dwulicowy
LM. Bate Borysow - FC Barcelona 0:5. Pogrom na Białorusi
Dancing Poznań 2011. "Tańcząc, wyrażam siebie". Wywiad z uczestniczką
68. Rajd Polski. "Zawieszone" zwycięstwo Kajetanowicza. Zdjęcia


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.