Facebook Google+ Twitter

Piotr Ikonowicz "jedynką" Samoobrony w Warszawie ?

- Otrzymałem taką propozycję. Mam do wyboru: biegać ze sztandarami po ulicy, albo wystartować do Sejmu - tym samym Piotr Ikonowicz potwierdził portalowi TVN24, że dostał propozycję startu z listy Samoobrony w Warszawie.

Piotr Ikonowicz. / Fot. AKPAJak na razie nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ewentualnego startu w wyborach - "konsultuję się ze swoim zapleczem politycznym, choć wiem, że czas nagli, bo w przyszłym tygodniu upływa termin rejestracji list wyborczych" - powiedział Piotr Ikonowicz.

Początkowo Samoobrona chciała wystawić w Warszawie Piotra Tymochowicza, ten jednak podjął decyzję, że nie będzie startować w wyborach. W związku z tym Samoobrona skierowała swoją propozycję do założyciela i lidera Nowej Lewicy, Piotra Ikonowicza, proponując mu pierwsze miejsce na liście wyborczej Samoobrony w stolicy. Jeśliby doszło do porozumienia, to Samoobrona zobowiązuje się do podpisania układu z Nową Lewicą.

Piotr Ikonowicz jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej lewicy - w latach 80-tych reaktywował PPS, był posłem na Sejm II oraz III kadencji. W 2003 roku założył partię "Nowa Lewica", której został przewodniczącym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Już kiedyś razem eksmisje chłopaki blokowali więc naturalny sojusz. Wszelki plankton nadaje się do Samoobrony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.